Rosa dal jediný gól Omsku v semifinále

• 1
Evropské hokejové soutěže gradují, nadstavby v podobě play-off jsou v plném proudu. V ligových zápasech o sobě dávají vědět i čeští hokejisté. Útočník Pavel Rosa se postaral o jedinou branku Avangardu Omsk v prvním semifinálovém zápase ruské ligy, v němž jeho tým prohrál s Magnitogorskem 1:3.

ČLÁNEK BUDE DOPLNĚN

Poražený finalista loňského ročníku v 32. minutě zásluhou českého hokejisty snížil na 1:2, Metallurg však ještě v závěru druhé třetiny pojistil svou výhru.

Všechny góly padly ve druhé třetině, na první trefu vítězů nahrál Kajgorodovovi Jan Marek.

Rázně za postupem vykročili obhájci titulu z Kazaně, kteří na domácím ledě zdolali moskevské CSKA 5:2, když po dvou třetinách vedli už 5:0. Čeští obránci Jan Novák v sestavě favorita, ani Jan Platil z CSKA nebodovali.

Výsledky - semifinále, 1. zápas:
Omsk - Magnitogorsk 1:3 (Rosa 1+0 - Marek 0+1), Kazaň - CSKA Moskva 5:2.

ŠVÉDSKO

Tomáš Vlasák si zahraje s hokejisty Linköpingu o titul ve švédské lize. V dnešním pátém zápase semifinálové série jeho tým zvítězil na ledě mistrovského Färjestadu 6:2. Vlasák, který přišel do Švédska v polovině prosince ze Slavie, dnes znovu bodoval díky asistenci u čtvrté branky hostů. Jeho krajan Robert Kántor v sestavě Färjestadu snížil na průběžných 2:4.

Druhá série skončí nejdříve v sobotu, kdy bude pokračovat za stavu 3:2 na zápasy pro tým HV 71. Ten dnes porazil doma MODO 4:2. Blíž do finále tak mají útočníci Jaroslav Balaštík a Jan Hrdina.

Výsledky - semifinále, 5. zápasy:
Färjestad - Linköping 2:6 (Kántor 1+0 - Vlasák 0+1) - konečný stav série 1:4, HV 71 - MODO 4:2 (za domácí Hrdina 0+1) - stav série 3:2.

ŠVÝCARSKO

Hokejisté Bernu vyhráli druhý finálový zápas švýcarské ligy jednoznačně 4:0 a vyrovnali sérii s Davosem na 1:1. Před zraky 16.789 diváků dnes rozhodli domácí o svém vítězství ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. K zisku titulu je potřeba čtyř vítězství.