Kanadští hokejisté se radují z gólu v utkání s Dynamem Moskva.

Kanadští hokejisté se radují z gólu v utkání s Dynamem Moskva. | foto: Reuters

O Spenglerův pohár se utkají Dynamo Moskva a výběr Kanady

• 0
Hokejisté výběru Kanady se na Silvestra pokusí obhájit loňský triumf na Spenglerově poháru v Davosu. Ve svém posledním utkání základní části turnaje porazili Dynamo Moskva 6:3 a se stejným soupeřem si zahrají i ve finále finále.
Pořádající Davos se večer rozloučil s fanoušky v utkání s Ingolstadtem, v němž prohrával už 1:4, ale díky dvěma gólům českého útočníka Petra Tatíčka v poslední třetině snížil na konečných 3:4. Německý klub získal první body v turnaji, přesto zůstal poslední za čtvrtými Karlovými Vary.

Kanaďané v tabulce obsadili díky vítězství se ziskem sedmi bodů první místo, ruský tým českého trenéra Vladimíra Vůjtka skončil o bod za nimi. Dynamo si minimálně druhou příčku zajistilo už v pondělí po výhře nad Karlovými Vary.

Zámořský výběr vykročil za vítězstvím v první třetině a už po osmi minutách vedl po trefách Tomse a Trudela 2:0. Kanonáda se nezastavila ani ve druhém dějství a v rozmezí mezi 31. a 39. minutou zvýšili Kanaďané na 5:1.

V úvodu poslední třetiny přidal šestý gól Serge Aubin, Dynamo v závěrečných minutách už jen pouze korigovalo po trefách Něprjajeva a Šitikova na konečných 3:6.