Jan Marek

Jan Marek | foto: Profimedia.cz

Marek s Kudrnou úřadovali, odnesl to Petrohrad

Český hokejový útočník Jan Marek z Magnitogorsku je před finálovým duelem Ligy mistrů s Curychem ve formě. Svou vynikající bilanci v KHL dnes obohatil o další gól i asistenci, bodoval už v devátém utkání za sebou.

Nejproduktivnější hráč soutěže patřil spolu s Jaroslavem Kudrnou ke strůjcům dnešního vítězství nad divizním rivalem z Petrohradu 3:1.

Zásluhou obou českých hokejistů se domácí lídr Tarasovovy divize dostal do vedení 2:0. Skóre otevřel v první třetině Kudrna po Markově asistenci, ve druhé části si role vyměnili.

Suverén základní části soutěže Ufa musel otáčet domácí zápas s Čerepovcem, ale nakonec zvítězil 4:3. K obratu zaveleli čeští hokejisté Michal Mikeska s Leošem Čermákem, který svému krajanovi připravil v závěru druhé třetiny gól na 1:2. Zápas v závěru směřoval do prodloužení, ale 14 sekund před koncem rozhodl Alexandr Pěrežogin.

Výsledky: Chabarovsk - Togliatti 1:4, Novokuzněck - Kazaň 0:2, Novosibirsk - Nižněkamsk 3:2, Magnitogorsk - Petrohrad 3:1 (Marek 1+1, Kudrna 1+1), Ufa - Čerepovec 4:3 (za domácí Mikeska 1+0, Čermák 0+1), CSKA Moskva - Voskresensk 4:2, Dynamo Moskva - Viťaz Čechov 6:1 (za domácí Čajánek 0+1, Rachůnek 0+1), Spartak Moskva - Dinamo Minsk 7:4, Atlant Mytišči - Barys Astana 5:1, Dinamo Riga - Jaroslavl 2:1 (za domácí Novák 0+1).