Jágr při zápase v Kazani

Jágr nebodoval, hokejisté Omsku pokračují v neúspěšné sérii

• 3
Návrat Jaromíra Jágra do sestavy nepomohl hokejistům Omsku přerušit neúspěšnou sérii v Kontinentální lize. V předposledním utkání základní části podlehli Dynamu Moskva 2:3 po samostatných nájezdech. Už před nedělním soubojem proti Dinamu Minsk má Avangard jistotu, že v prvním kole play-off narazí na Nižněkamsk.

Omsk přitom vedl do začátku 38. minuty 2:0. První gól dali domácí při vyloučení obránce Dynama Karla Rachůnka, u druhé branky asistoval Jakub Klepiš. O snížení se postaral Švéd Mattias Weinhandl a do prodloužení poslal zápas Konstantin Panov v 57. minutě po přihrávce Jiřího Hudlera.

V rozstřelu uspěli jen Weinhandl s Hudlerem, kteří rozhodli o čtvrté porážce Omsku za sebou. Jágr, jenž vynechal ve středu první zápas po olympijské pauze, se do statistiky nezapsal.

Dinamo Riga, které bojuje s CSKA Moskva o to, kdo se vyhne v úvodu play-off vítězi Západní konference Petrohradu, uspělo i díky Martinu Pruskovi na ledě Barysu Astana. Lotyšský celek vyhrál 5:3 stejně jako ve středu nad Omskem. Hosté vedli po první třetině 4:0, ale soupeř ve druhé části snížil na rozdíl jedné branky.

V dramatickém závěru pojistil výhru Dinama tři sekundy před sirénou Martinš Karsums po asistenci nejlepšího střelce soutěže Marcela Hossy, který k dosavadním 34 zásahům tentokrát další nepřidal.

Výsledky:
Barys Astana - Dinamo Riga 3:5, Omsk - Dynamo Moskva 2:3 po sam. nájezdech (Klepiš 0+1 - Hudler 0+1), Ufa - Dinamo Minsk 4:1, Čerepovec - Jekatěrinburg 2:3, Jaroslavl - Nižněkamsk 0:2, Nižnij Novgorod - Chabarovsk 2:4, Petrohrad - Magnitogorsk 3:2 (za hosty Kudrna 1+0, Marek 1+0), Viťaz Čechov - Novokuzněck 2:1, Atlant Mytišči - Čeljabinsk 3:1, Balašicha - Kazaň 2:3 po sam. nájezdech, CSKA Moskva - Novosibirsk 4:2 (za hosty Čermák 1+0), Spartak Moskva - Togliatti 6:2.

6. Viťaz Čechov 55 12 5 5 33 137:219 51

Poznámka: Za utkání Čechov - Omsk, nedohrané kvůli sérii bitek, byly oba kluby potrestány kontumační porážkou 0:5.

Finsko

Výsledky:
Blues Espoo - Kärpät Oulu 3:1 (za hosty Kašpar 1+0), Ilves Tampere - IFK Helsinky 1:4, Lukko Rauma - Ässät Pori 5:4 po sam. nájezdech, TPS Turku - Hämeenlinna 1:2.

50. kolo:
Liptovský Mikuláš - Trenčín 7:6 (Tomášek 1+1, Kumstát 0+1, Heš 0+1, V. Novák 0+2, rozh. nájezd Moravec - Hašek 1+2, Paroulek 0+1), Poprad - Banská Bystrica 0:2, Slovensko 20 - Spišská Nová Ves 0:3, Zvolen - Žilina 4:2 (za hosty Turoň 1+1, Škoda 0+1), Slovan Bratislava - Nitra 2:1 (za domácí Demel 0+1).

53. kolo:
Augsburg - Frankfurt 1:3, Hamburk - Iserlohn 3:4, Ingolstadt - Krefeld 2:7, Kolín nad Rýnem - Düsseldorf 3:4, Mannheim - Wolfsburg 2:1, Straubing - Norimberk 2:5.

15. Kassel 49 14 2 4 29 131:178 50

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.