Bedřich Köhler slaví branku - ilustrační snímek

Bedřich Köhler slaví branku - ilustrační snímek | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Hokejová liga mistrů: Zlín uspěl v nájezdech, Pardubice prohrály

• 9
Hokejisté Zlína vyhráli v 1. kole Ligy mistrů ve skupině D na ledě Eisbärenu Berlín 4:3 po samostatných nájezdech. Český šampion sice ztratil vedení 3:1, ale v osmé sérii rozstřelu rozhodl Bedřich Köhler. Pardubice ve skupině F podlehli domácímu Linköpingu 1:2.

Zlín bez kapitána Čajánka se v Berlíně dostal do vedení ve čtvrté minutě, kdy si Leškovu přihrávku na Köhlera srazil do vlastní branky obránce Borer. Eisbären slavil vyrovnání v osmé minutě. Při Žižkově vyloučení překonal Horčičku tečí Bell. Hned ze 38 vteřin ale český šampion opět vedl. Bývalého gólmana Lva Praha Vehanena tentokrát překonal Veselý.

Domácí se snažili smazat ztrátu, ale zvýšit mohl také Zlín. V 17. minutě trefil Köhler tyč. Ta pak pomohla i Horčičkovi na začátku druhé části po Hördlerově ráně v přesilovce. Ve 34. minutě zvýšil náskok Beranů střelou zápěstím Okál. V závěru druhé části po přečíslení snížil Braun a ve 43. minutě vyrovnal v přesilovce Mullock. Rozuzlení přišlo až v nájezdech, které rozhodl Köhler.

I v dalších dvou duelech se prosadili čeští hokejisté. Útočník Radek Smoleňák pomohl k vysoké výhře TPS Turku nad Bolzanem 9:0 gólem a asistencí. V brance italského vítěze EBEL, o jehož osudu nebylo v létě kvůli finančním potížím dlouho jasno, odchytal dvě třetiny Jaroslav Hübl a inkasoval osm branek.

Forvard Petr Hubáček si připsal rozhodující trefu při výhře Jyväskylä nad Salcburkem 3:2, když ve 21. minutě z trestného střílení zvýšil na 3:0. V dresu rakouského celku si připsal jednu asistenci obránce Zdeněk Kutlák.

Hokejová Liga mistrů - 1. kolo

Skupina D:

Eisbären Berlín - PSG Zlín 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky:
8. Bell (Tallackson), 39. Braun (Ziegler), 43. Mullock - 4. Leška, 9. O. Veselý (Roman Vlach), 34. Okál (Fořt, Popelka), rozhodující sam. nájezd Köhler. Rozhodčí: Krawinkel (Něm.), Persson (Švéd.) - Berger, Müller (oba Něm. Köhler). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 6200.
Sestava Zlína: Horčička - Marušák, Kotvan, Žižka, Matějíček, Horák, Valenta, Urbanec, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Kovařík, Holík, P. Sedláček - Okál, Fořt, Popelka. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.

Linköping - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1

Branky a nahrávky:  6. Sjögren (Little, Johansson),  47. Little (Kolarik, Sjögren) -  48. Tybor (Gregorc). Rozhodčí: Fonselius (Fin.), Linde - Pihlblad, Wernström (všichni Švéd.). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 6127.
Sestava Pardubic: Halász - Píša, Čáslava, Benák, Havlík, Gregorc, Korím, Škvor, Zdráhal - P. Sýkora, T. Zohorna, Nahodil - Radil, Marcinko, Tybor - Kolář, Cetkovský, Semorád - Moučka, Kaut, Půhony. Trenéři: Venera a Říha ml.

TPS Turku - Bolzano 9:0 (Smoleňák 1+1)

1. TPS Turku 1 1 0 0 0 9:0 3
2. Linköping 1 1 0 0 0 2:1 3
3. ČSOB Pojišťovna Pardubice 1 0 0 0 1 1:2 0
4. Bolzano 1 0 0 0 1 0:9 0