Hokejisté brněnské Komety se radují z gólu.

Hokejisté brněnské Komety se radují z gólu. | foto: Karel Pešek, MAFRA

V European Trophy vyhrála jen Kometa, Pardubice ani Sparta neuspěly

• 16
Hokejisté Komety Brno vyhráli v European Trophy na ledě Salcburku 3:2. V sedmém duelu v soutěži zvítězili potřetí. Pardubice prohrály s Bernem 1:2 a připsaly si čtvrtou porážku v soutěži. Na svého soupeře nestačili ani sparťané, kteří podlehli v divoké přestřelce týmu Vídeň Capitals na domácím ledě 6:7.

Severní divize

Kometa si jako jediná představila na kluzišti soupeře a v Salcburku nakonec vyhrála.

I Brňané se dostali jako první do vedení, domácí Red Bull ale dokázal vyrovnat a odpověděl i na druhý gól Komety.

V 58. minutě ale rozhodl o výhře poraženého finalisty posledního extraligového ročníku v přesilovce Zohorna. Brno nakonec nemuselo mrzet, že Petrovický v závěru neproměnil trestné střílení.

Salcburg - Kometa Brno 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 26. Welser (Raffl, DiBenedetto), 55. Kinasewich (Kristler, Duncan) - 22. M. Hruška (Jenyš), 51. Petrovický (M. Hruška), 58. H. Zohorna (Čermák, Dlouhý). Rozhodčí: Berneker, Falkner - Nikolic, Widmann (všichni Rak.). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 1151.

Východní divize

Těsná prohra hokejisté Pardubic nic nemění na tom, že ani jeden z týmů nepostoupí z Východní konference do finálového turnaje.

Úřadující český mistr nastoupil bez trojice posil ze zámořské NHL - obránce Kindla a útočníků Hemského s Krejčím - kteří týmu pomáhají v extralize.

Do vedení se Pardubice dostaly ve 4. minutě, kdy otevřel skóre Bartek. Hosté ale v rozmezí čtrnácti sekund ve druhé třetině stav otočili a nakonec zápas dovedli do vítězného konce.

Pardubice - Bern 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Bartek (Benák) - 38. Rubin (Déruns, Jobin), 38. Vermin (Kinrade). Rozhodčí: Hribik, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 1275.

Jižní divize

Sparta rozehrála svůj duel v Litoměřicích dobře, dostala se do vedení, ale ve druhé třetině inkasovala v rychlém sledu pět branek a zdálo se, že je o osudu duelu rozhodnuto.

Pražané, v jejichž sestavě se poprvé objevila posila do obrany Mojžíš a naopak chyběla řada zkušených hráčů, ale duel zdramatizovali. Spartě se podařilo snížit na 5:6, ale vyrovnat nedokázala.

Rakušané při power play domácích přidali sedmý gól, na konečných 6:7 upravil svým třetím gólem v utkání osmnáctiletý útočník Procházka.

Sparta - Vídeň Capitals 6:7 (1:0, 0:5, 5:2)

Branky a nahrávky: 13. M. Procházka (Broš), 46. M. Procházka (Mojžíš), 48. Luňák (Simon), 49. Mojžíš (Přibyl, Broš), 58. Žovinec (Mrňa, Forman), 60. M. Procházka z tr. střílení - 27. Ferland (Romano), 30. Romano (Rotter), 32. Potter (Ferland, Olsson), 32. Fortier (Pinter), 54. Schlacher (Pinter), 60. Olsson (Ferland). Rozhodčí: Smitka, Hrubý - Holinek, Hejl. Vyloučení: 9:9. Využití: 3:3. Diváci: 700.