Diskuse k článku

Nebezpečné spojení: pes po boku muže je na procházce nejagresivnější

Čerstvá studie vědců z brněnské Mendelovy univerzity se zabývá chováním psů na procházkách. Zjistili, že je ovlivňováno několika faktory: zda jde se psem muž nebo žena, zda mají psa nebo fenu a rovněž i na tom, zda je pes na vodítku či nikoliv.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pes na koze jel

No nevím

Tohle se mi zdá docela logické.

Pes je ostřejší než fena.

V rodině kde je pes, je  90% ALFA muž.

Tudíž pess ním na procházce bude vždy ve větší pohotovosti než se ženou, která je na jeho žebříčku kolikrát až za ním.

0/0
14.11.2011 12:55

Myfelis

Re: No nevím

No, to jste trochu netrefil...

 pokud tedy vynechám váš rádoby odhad procent, tak pokud pes uznává pána jako svého alfu, tak právě naopak neprojevuje tolik agresivity vůči ostatním psům, neboť role alfy ve smečce je řešit problémy s jinou "smečkou", ne podřízeného jedince... tohle zjištění může vypovídat maximálně o tom, že muži nezvládají plnění role alfa jedince...

0/0
16.11.2011 10:30

Scarlett from Scottland

blbé je to

že mnoho majitelů psů vůbec o psech nic neví :-/

0/0
14.11.2011 7:43

bruntalak

Kdybyste se zeptali...

...jakehokoliv chovatele, usetrili byste za studii. Neni tam uvedena jedina vec, ktera by nebyla znama. Pet vedcu zkouma uz lety proverene chovani. Vyborne utracene penize.

0/0
13.11.2011 19:37

svatáDala

Jaký pán, takový pes!

Nemusím být vědec a stačí mi pozorování pejskařů při venčení. Sama mám také větší plemeno. Potkáváme mnoho psů a jejich majitele různých věkových skupin a psích ras. Je pravda, že psi na vodítku byli agresivněší na ty, co pobíhali volně. Když byli na volno,chování se změnilo, očichávání a pak i hra či nezájem. Nejhorší jsou lidi, co vidí většího psa než mají sami a hned jej tahají do náručí;-€ místo toho, aby je naučili že jim nic nehrozí. Několikrát mi takový to malý "nevychovanec" napadl psa a ten se zákonitě bránil. Pak se musí včas zasáhnout.

Jinak souhlasím se studií, ale někteří lidi jsou ........!! Hlavně majitelé, kteří si po svých "miláčcích" neuklízí jejich výkaly. To mě dožírá nejvíce a mám sto chutí to na ně i hodit, aby si toho všimli. Dělají, že jsou slepí a hluší!! Ono pár pokut by jej jistě naučilo!!!!!

0/0
13.11.2011 15:08

mimouch

To teda nevím...

Myslím, že nejproblematičtější je pes po boku primitiva, který má psa jako součást image a většinu procházky se věnuje telefonování, místo starosti o psa...

.

Nicméně pravděpodobnost, že pes napadne člověka ve městě, je mizivá. Psi ve městech jsou na lidi zvyklí a nemají důvod na ně útočit. Na venkově je to trochu jiné, tam jsou psi často od ostatních lidí izolovaní, zavření někde ve dvoře a často i vedení k tomu, aby byli "zlí", protože si jejich majitelé myslí, že tak budou lépe hlídat. Když takový pes potom zdrhne, může být průšvih na světě.  Samostatnou kapitolou jsou ty uňafané kapesní napodobeniny psů, které jejich majitelé před každým nebezpečím (jiný pes, člověk, holub, listí apod.) od malička chrání zdviháním do výšky. Takoví psi jsou potom ze všeho vystrašení a pokud je majitel včas nezdvihne do výšky, mohou někoho rafnout do kotníku. Takový útok ale naštěstí nemá vážnější následky :D

0/0
13.11.2011 15:04

miroslav1

Re: To teda nevím...

No, bohužel já mám jiné zkušenosti...proč na mně útočí pes, kterému jsem nic neudělal a neprovokoval? Proč není na vodítku, nebo nemá náhubek, když je na volno - a proč je na volno na veřejném prostranství? Veřejné prostranství není soukromý pozemek, kde jedna skupina pejskařů se svými miláčky přímo ohrožuje druhou - "méněcennou" skupinu nepejskařů?

Zážitek ze včerejška - Thomayerovy sady - majitelka většího psa ho nechala na volno a mezitím chudáček pejsek "skočil" na hárající se fenu, která byla na vodítku....a hned pak zaútočil na jiného psa na vodítku a majitelka nic. Když jsem se ozval, co dělá - ona „ nebavím se s Váma" . Takže pejskaři, nemám nic vůči Vašim miláčkům, ale na vodítku, nebo s náhubkem a sbírat výkaly.....jinak se nemůžete divit, že do Vašich psů se bude kopat  v případě útoku, nebo do Vás?.........nepejskař

0/0
13.11.2011 19:43

tajny agent

A na co prisli vedci ... ?

Co pomuze proti utocicimu psu, kdyz clovek nema pistoli? Peprak staci?

0/0
13.11.2011 12:53

svatáDala

Re: A na co prisli vedci ... ?

Stačí pepřák, ale především pes nezaútočí pokud nemá k tomu podnět!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0/0
13.11.2011 15:09

Yesname

Re: A na co prisli vedci ... ?

Bohužel jsou i případy, kdy podnětem je pouhá přítomnost někoho jiného.

0/0
13.11.2011 22:39

tajny agent

Re: A na co prisli vedci ... ?

Dik.

0/0
14.11.2011 16:20

Wolfling

Re: A na co prisli vedci ... ?

Prvni krok je nedelat ramena a neprovokovat. Rozdil je v tom, ze na diskusi na vas nemuzou, takze je z toho jen flame, pes civilizacne navyky naresi, tak eventualne kousne.

0/0
13.11.2011 20:53

tajny agent

Re: A na co prisli vedci ... ?

Dobre ... ale vazne ... v pripade hroziciho a aktualniho utoku ... jakym zpusobem se ubranit? Pusobi na pitbula-nejakou mene citlivou verzi peprak?

0/0
14.11.2011 16:19

tajny agent

Re: A na co prisli vedci ... ?

Podivejte ... jdu po ulici a pes proste na mne zacne stekat a dorazet ac si jej nevsimam ... peprak do nosu? Mijim majitele se psem a ten jej sice drzi na voditku, ale pes na mne steka a dorazi takze musim uhnout jestli nechci aby mne pokousal ... fakt se mi nechce uhybat kvuli psovi ... necitim se takto svobodne . To, ci je to vina mne celkem nezajima ... jestli majitele, ze psa nema vycviceneho nebo jestli se pejskovi nelibi muj oblicej nebo jak mavam pri chuzi rukama ... proste ja tu svobodu svym spoluobcanum a take sobe mit psa davam a ocekavam od nich ze mi take daji svobodne se pohybovat a nebudou mne omezovat v beznych cinnostech.

0/0
14.11.2011 16:32

mim7

vědecká zjištění

Vědci přišli také na to, že bez alespoň tří přečtěných článků v bulváru denně o tom, na co zajímavého vědci přišli, by ztratil život většiny lidí smysl a začalo by docházet k hromadným sebevraždám.

+1/0
13.11.2011 9:28

kokoi

Někdy je to naopak

Můj pes měl největší sklony k agresivnímu chování, když ho venčila moje maminka. Měl mnohem větší potřebu jí bránit, než když šel se mnou. Byla to fila u kterých je to do značné míry přirozené chování.

0/0
12.11.2011 23:19

net.Xtreme proti diskriminaci

Statistika věda je..

A teď se zabývat ještě tím, ajk se pes chová po boku muslima, žida nebo křesťana či jaký vliv na jeho chování má barva a počet vlasů majitele, jeho věk, barva pleti, součet cifer v datu narození...

Jinak z mého pozorování malý pes na vodítku (a často i bez něj) mladé slečny je zdaleka nejuštěkanější potvora široko daleko..

+1/0
12.11.2011 12:17

MyšTina

Jak který...

Záleží, jak si pejska vychováte. Mám trpasličího jezevčíka, odmalička se potkává a kamarádí se všemi psy v okolí, z nichž nejradši má ty největší. A zaštěká v průměru asi tak jednou za dva týdny, když se výjimečně něčeho lekne...;-) Je ovšem pravda, že jsem se od začátku snažila, aby neměl žádný důvod být nervózní. No a taky je asi rozený kliďas;-).

Tím chci říct, že i malý pejsek může být v pohodě (samozřejmě pokud se v okolí nevyskytuje nějaký "psí magor", před nímž by bylo nutno psího kamaráda chránit).

+1/0
12.11.2011 13:37

zoa

moje pozorování

pes vedený na vodítku má větší jistotu a tak si více dovolí na jiné psy, to je známé mezi pejskaři, stejně tak, že pes na fenu ani ona na něj neútočí a servou se psi stejného pohlaví. Malí psi jsou svými pány naučeni bát se velkých, proto jsou často neurotičtí, jelikož je jim zabraňováno kontaktu s jinými psy, nejsou pak dostatečně socializováni a bývají agresivnější než velcí psi.velký pes má větší lejno a pohlaví jeho majitele na to nemá vliv ;-D

0/0
12.11.2011 11:58

xyz315

Re: moje pozorování

Přesně tak, malí psíci jsou často nejagresivnější, a to z důvodu strachu. Když půjdu s našimi psy "na volno" budou klidnější, než když budou na vodítku. Nesnesou se se stejným pohlavím, protože to je pro ně konkurence.

Se výzkumníci mohli zeptat nás a ušetřili by :-)

0/0
12.11.2011 12:00

Najdete na iDNES.cz