Fotbalisté Barcelony se radují z gólu Roberta Lewandowského proti Deportivu...

Fotbalisté Barcelony se radují z gólu Roberta Lewandowského proti Deportivu Alaves. | foto: AP

Barcelona porazila Alavés, střídající teenager Roque dal gól a byl vyloučen

• 2
Fotbalisté Barcelony ve 23. kole španělské ligy zvítězili na hřišti Alavésu 3:1. Osmnáctiletý Vitor Roque dal třetí gól hostů a navázal na středeční branku proti Pamploně. V 72. minutě byl vyloučen. Druhá Girona remizovala s Realem Sociedad San Sebastian 0:0 a Real Madrid se jí může vzdálit na rozdíl čtyř bodů. Lídra soutěže čeká v neděli derby proti Atlétiku.

Barcelona otevřela skóre díky Lewandowskému, který z voleje překonal brankáře Sivera a vstřelil devátý gól v sezoně. Na začátku druhého poločasu zvýšil přesnou ranou Gündogan. O dvě minuty později Omorodion hlavou snížil.

Barcelona se dostala zpět do dvoubrankového vedení díky Vitoru Roquemu, který v 63. minutě nahradil Gündogana. Brazilský mladík byl o devět minut později vyloučen poté, co obdržel žluté karty za zákrok loktem na Tenagliu a faul na Marina.

Xaviho svěřenci vystřídali na třetím místě Atlético Madrid, které má o tři body méně a zápas k dobru. Alavés prohrál po sérii tří vítězství a je dvanáctý.

Gironě chyběl kvůli zranění nejlepší ligový střelec Dovbyk a nikdo ze spoluhráčů autora 14 branek nezastoupil.

Girona FC - Real Sociedad 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez. ŽK:88. Y. Herrera - 21. Turrientes, 45+1. Bra. Méndez, 45+1. Alguacil (trenér), 64. Zubeldia. ČK:89. Míchel (trenér).

Girona FC Gazzaniga – Couto, E. García, Blind, Gutiérrez – Y. Herrera, A. García (C) (80. Solís) – Cygankov (80. Valery), I. Martín (70. Torre), Sávio – Portu (70. Stuani).

Real Sociedad Remiro – Odriozola (4. Aramburu), Zubeldia, Pacheco, Galán – Becker (52. Merino), Turrientes (52. Barrenetxea), Zubimendi, Oyarzabal – A. Silva (87. Sadiq), Bra. Méndez (87. Olasagasti).

Granada CF - UD Las Palmas 1:1 (1:0)

Branky: 44. Bru. Méndez - 68. Pejiño. Rozhodčí: Mateo Busquets Ferrer – Gonzalo García González, Pérez de Mendiola. ŽK:23. Batalla, 45+1. Arezo, 45+5. G. Villar, 45+5. Neva - 42. Park, 45+5. S. Ramírez, 86. Loiodice. ČK:22. Piątkowski - 72. Aarón.

Granada CF Batalla – R. Sánchez, Bru. Méndez, Piątkowski, Neva (C) – S. Ruiz – Pellistri (63. Corbeanu), G. Villar (63. Maouassa), Hongla (90+2. Gumbau), Melendo (24. Miquel) – Arezo (46. Uzuni).

UD Las Palmas Valles – Park (90. Coco), Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí (63. Pejiño), Loiodice (90. Fa. González), Perrone (63. C. Herrera), K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez (81. Kaba).

Deportivo Alavés - FC Barcelona 1:3 (0:1)

Branky: 51. Omorodion - 22. Lewandowski, 49. Gündoğan, 63. Roque. Rozhodčí: J. Martínez – Barbero, M. Martínez. ŽK:12. Omorodion, 90+7. Sola - 67. Roque. ČK:72. Roque. Diváci: 19 480.

Deportivo Alavés Sivera – Tenaglia (77. Hagi), R. Marín, R. Duarte (C), J. López – Guevara, Blanco (77. Benavídez), Guridi (64. Simeone) – Sola, Omorodion (88. Panichelli), Rioja (64. Rebbáš).

FC Barcelona I. Peña – Koundé, Araújo (C), Cubarsí (83. Romeu), Cancelo (46. Fort) – de Jong, Christensen (83. I. Martínez), Gündoğan (59. Roque) – Yamal, Lewandowski, Pedri (75. F. López).

Valencia CF - UD Almería 2:1 (2:0)

Branky: 14. Duro, 23. Jaremčuk - 50. Arribas. Rozhodčí: Ruiz – González, Rodríguez. ŽK:24. Jaremčuk, 25. Guerra, 63. C. Mosquera, 73. Guillamón - 61. Centelles, 64. E. González, 72. Lozano, 90+4. Robertone, 90+4. Ramazani. Diváci: 42 877.

Valencia CF Mamardašvili – Foulquier, C. Mosquera, Özkacar, Gayà – Guerra (70. J. Vázquez), Guillamón, Pepelu, Di. López (61. F. Pérez) – Jaremčuk (70. Marí), Duro (90+2. Amalláh).

UD Almería Maximiano – Pubill, Montes (33. Baba), Chumi (82. Milovanović), Centelles – E. González, Lopy – Arribas (82. Robertone), Melero (61. Lozano), Ramazani – Baptistão (61. L. Romero).