Cristiano Ronaldo z Realu Madrid zklamaný na kolenou | foto: Jon Nazca, Reuters

Titul je pro Real v nedohlednu, Barcelona protáhla sérii bez prohry

• 15
Klopýtání fotbalistů Realu Madrid nebere konce ani pod trenérem Zinedinem Zidanem. Po remíze 1:1 v Málaze ztrácejí na první místo už devět bodů. Zato vedoucí Barcelona válí - po výhře 2:1 nad Las Palmas protáhla sérii neporazitelnosti už na 32 soutěžních zápasů.

Real Madrid přitom nezačal špatně. Po půlhodině se na hřišti Málagy dostal do vedení, když Kroos z přímého volného kopu našel volného Ronaldo a portugalský útočník otevřel skóre.

Krátce nato mohl Ronaldo zvýšit a nasměrovat svůj tým k vítězství, ale neproměnil penaltu.

Zákrok brankáře Kameniho fotbalisty Málagy nabudil a do konce zápasu už měli více šancí než soupeř. Brankář Navas musel zasahovat proti Juanpiho střelě i proti tečovanému pokusu Horty.

V 66. minutě Málaga vyrovnala. Wellingtonův centr propadl na zadní tyč až k Albentosovi, jenž míč poslal pod břevno. Otočit utkání mohl o deset minut později Charles, ale jeho hlavičku zneškodnil skvělý Navas.

„Sice jsme ztratili dva body, ale ručník do ringu nikdy nehodíme. Ve hře je pořád spousta bodů, o které budeme tvrdě bojovat až do konce,“ uvedl trenér Zinedine Zidane.

Zatímco Real Madrid podeváté v ligové sezoně ztratil body (pod Zidanem podruhé ze sedmi zápasů), Barcelona vyhrála v lize poosmé za sebou. Celkem ve všech soutěžích neprohrála už 32 utkání v řadě.

Proti Las Palmas si střelecké statistiky z kádru úřadujícího mistra vylepšili útočníci Luis Suárez a Neymar.

První jmenovaný otevřel skóre po Albově přihrávce už v šesté minutě. Uruguayský kanonýr je s 25 ligovými brankami nejlepším střelcem soutěže. Suárez se navíc podílel na dalších deseti gólech formou asistence.

Na jeho branku brzy zareagoval Willian José, domácí outsider však na cenný bod nedosáhl. Ve 39. minutě rozhodl Neymar.

Využít zaváhání Realu nedokázalo Atlético, které také pouze remizovalo. Svěřenci trenéra Simeoneho na domácím hřišti nedokázali najít recept na obranu čtvrtého Villarrealu a remizovali 0:0.

Výsledky 25. kola: Las Palmas - FC Barcelona 1:2 (10. Willian José - 6. Suárez, 39. Neymar), Levante - Getafe 3:0 (10. Morales, 43. Rossi z pen., 81. Verdú), Espaňol Barcelona - La Coruňa 1:0 (52. Asensio), Vigo - Eibar 3:2 (31. a 69. Guidetti, 39. Jonny - 84. Saúl z pen., 87. Inui), Vallecano - FC Sevilla 2:2 (43. Manucho, 62. Miku - 10. N’Zonzi, 20. Iborra), Málaga - Real Madrid 1:1 (66. Albentosa - 33. Ronaldo), Bilbao - San Sebastian 0:1 (17. Jonathas), Granada - Valencie 1:2 (90.+3 Méndez - 90.+1 Mina, 55. Parejo), Atlético Madrid - Villarreal 0:0.