Momentka ze středečního utkání, ve kterém Valencia porazila Real Madrid. Za tři dny pak nestačila na Alavés. | foto: Reuters

Valencia po skalpu Realu selhala. Sevilla opět přeskočila Barcelonu

• 0
Ve středu Valencia skolila v dohrávce Real Madrid, ještě předtím o víkendu porazila Bilbao. Jenže v sobotním utkání 24. kola španělské ligy nestačila na Alavés. Soupeři podlehla 1:2 a v tabulce zůstává čtrnáctá. Na druhé místo před Barcelonu poskočila po zvládnutém městském derby Sevilla, Katalánci však hrají až v neděli.

Během čtyř dnů porazili Cristiana Ronalda a spol. a prohráli v Alavésu. Valencia opět ukázala, proč je až v druhé polovině tabulky španělské ligy. Srážejí ji naprosto nevyrovnané výkony.

Zatímco nad Realem Madrid vedla Valencia do desáté minuty už 2:0, v Alávesu se čekalo na gól do sedmdesáté minuty. Domácí gólman Pacheco sice perfektním zákrokem vytěsnil nepovedenou střelu ze standardky nad břevno, proti dorážce Solera však nezakročil.

Valencia v tu chvíli mířila za třetí ligovou výhrou v řadě, jenže vzápětí totálně selhala.

Na 1:1 vyrovnal po pěkném individuálním průniku Goméz, střídající Katai za dalších pět minut výsledek zvrátil. Přitom na hřišti byl šestadvacetiletý Srb jen pár vteřin.

Valencia, která dohrávala závěrečné minuty bez vyloučeného Orellany, už pošesté v sezoně ztratila zápas, ve kterém vedla. Žádný jiný tým La Ligy na tom v tomto ohledu není hůř.

Na druhém místě tabulky zůstane nejméně do neděle Sevilla, která otočila městské derby proti Betisu, se kterým prohrála první poločas. Ten druhý ovšem zvládla perfektně. Mercado nejprve v 56. minutě vyrovnal, střídající Iborra vstřelil za dalších dvacet minut druhý a vítězný gól.

Hlavní favorité španělské ligy Real Madrid a Barcelona hrají své zápasy v neděli. Vedoucí Real nastoupí proti Villarrealu, Barcelona na hřišti Atlétika Madrid.

Výsledky 24 kola: Alavés - Valencie 2:1 (78. Gómez, 86. Katai - 70. Soler), Las Palmas - San Sebastian 0:1 (74. Prieto), Betis Sevilla - FC Sevilla 1:2 (36. Durmisi - 56. Mercado, 76. Iborra), Leganés - La Coruňa 4:0 (19. Szymanowski, 30. Mantovani, 81. López, 90.+1 Bueno), Eibar - Málaga 3:0 (43. a 50. z pen. Adrian, 52. Enrich).