PO REMÍZE PŘIŠLA PROHRA. Ani Cristiano Ronaldo nepomohl Realu Madrid v derby na

PO REMÍZE PŘIŠLA PROHRA. Ani Cristiano Ronaldo nepomohl Realu Madrid v derby na Getafe k bodovému zisku. | foto: Reuters

Real tápe, dokonce prohrál. Zato Barcelona slaví, byť se trápila

• 46
Tohle je obhájce trofeje? Fotbalisté Realu Madrid po dvou kolech španělské ligy stále čekají na vítězství. Tentokrát dokonce prohráli 1:2 na hřišti Getafe. To Barcelona se sice trápila, ale Osasunu Pamplona nakonec porazila 2:1.

Barcelona nastoupila v netradičních oranžovo-žlutých dresech. A nezvyklá byla i její hra. Osasuna ji totiž zaskočila důrazným, nebojácným fotbalem. Outsider od 17. minuty vedl, když se na zadní tyči z úhlu trefil Llorente.

Barcelona dlouho nemohla svými obvyklými akcemi překonat obranu soupeře a pomohla jí až střídání, po kterých dohrávala se čtveřicí útočníků na trávníku.

Katalánský tým vyrovnal v 76. minutě, kdy se trefil Messi. Celé akci ovšem předcházel ofsajd.

Argentinský útočník vstřelil i druhý gól o čtyři minuty později. Během úvodních dvou kol španělské ligy nastřílel už čtyři góly.

Barcelona sice nehrála dobře, ale i tak vyhrála. Real Madrid na tom je hůř. Nehrál dobře a navíc skončil bez bodu.

Přesto se Ronaldo a spol. dostali do vedení. To když po půlhodině hry prokázal důraz útočník Gonzalo Higuaín, nenechal se odstrčit od míče a obešel i domácího brankáře.

Jenomže pak úřadující šampion přestal hrát. Jako by si myslel, že o vítězství už nemůže přijít. Getafe toho využilo a zásluhou Valery a Barrady ve druhém poločase výsledek otočilo.

Real Madrid tak má po dvou kolech jen jeden bod a na vedoucí Barcelonu nabírá nepříjemnou ztrátu hned na startu ročníku.

V pondělí vyhrál nováček z Valladolidu i druhé utkání po návratu mezi elitu. Levante doma porazil 2:0 díky dvěma proměněným pokutovým kopům Víctora Péreze a v tabulce je druhý.

V další dohrávce se blýskl hattrickem kolumbijský útočník Radamel Falcao a pomohl Atlétiku Madrid k drtivému vítězství 4:0 nad Bilbaem, které je bez bodu a s nejhorším skóre poslední.

Výsledky 2. kola: Getafe - Real Madrid 2:1 (53. Valera, 75. Barrada - 28. Higuaín), Pamplona - FC Barcelona 1:2 (17. J. Llorente - 76. a 80. Messi), San Sebastian - Celta Vigo 2:1 (54. a 61. Agirretxe - 49. De Lucas), Betis Sevilla - Vallecano 1:2 (4. Molina - 2. Piti, 62. Leo), Espaňol Barcelona - Zaragoza 1:2 (43. Álvaro - 51. Apoňo z pen., 89. Postiga), Málaga - Mallorca 1:1 (77. Juanmi - 67. Hemed), Granada - FC Sevilla 1:1 (36. Rico - 44. Negredo), Valencie - La Coruňa 3:3 (11. a 28. Soldado, 41. Faghúlí - 38. a 59. Abel Aguilar, 75. Pizzi z pen.), Valladolid - Levante 2:0 (38. a 48. obě z pen. Pérez), Atlético Madrid - Bilbao 4:0 (20., 42. a 59. z pen. Falcao, 84. Tiago).