Zraněný italský útočník Totti

Zraněný italský útočník Totti - Italský útočník Francesco Totti se zranil při zápasu jeho AS Řím s Empoli. Léčení by mělo trvat tři měsíce. | foto: ČTK/AP

Slavný Raúl sklidil při návratu aplaus

• 4
Madrid - Fotbalisté Villarrealu si na domácím stadionu vyšlápli na barcelonský Espaňol a rozdrtili ho 4:0. O vítězství domácí rozhodli už v prvním poločase, kdy soupeři nastříleli tři branky. V dalším zápase se v dresu Realu Madrid objevil po tříměsíční pauze zaviněné zraněním kanonýr Raúl a byl u výhry svého týmu nad Alavésem 3:0.

Raúl, který si léčil koleno, byl tentokrát střídajícím hráčem. Domácí vedli už po jedenácti minutách o dvě branky zásluhou Gutiho a Robinha. V závěru zpečetil výhru další Brazilec Cicinho.

V té době už byl na hřišti i Raúl, jenž v 66. minutě za obrovského aplausu vystřídal Julia Baptistu. V úterý by španělský kanonýr měl pomoci Realu i v úvodním osmifinále Ligy mistrů proti Arsenalu.

Generálku na další španělsko-anglický souboj zvládla Barcelona, kterou čeká ve středu Chelsea. Vedoucí tým tabulky deklasoval 5:1 Betis Sevilla, jehož obránce Melli si dal kuriózně dva vlastní góly. Další branky už měly na svědomí ofenzivní hvězdy Barcelony Larsson, Ronaldinho a Messi. Obhájci titulu vedou před Realem dál o sedm bodů.

Lépe se dařilo druhému sevillskému klubu. FC Sevilla zdolala 1:0 Celtu Vigo a vystřídala ji na pátém místě. Jediný gól dal bývalý barcelonský útočník Saviola.

Valencie se vrátila na druhé místo tabulky po vítězství 2:1 v San Sebastianu. Domácí Real Sociead sice od první minuty díky brance Dána Skouba vedl, dvěma trefami v závěru však výsledek otočil Regueiro.

Mužstvo Villerrealu rozdrtilo Espaňol Barcelona 4:0 a v tabulce se posunulo na sedmé místo. O svém vítězství domácí rozhodli už v prvním poločase, kdy soupeři nastříleli tři branky.

Mužstvo Pamplony si upevnilo čtvrté místo, když zvítězilo na hřišti Cádizu 3:1. Domácí sice šli do vedení, ale soupeř ještě v prvním poločase skóre otočil. Cádiz hrál od 76. minuty bez vyloučeného Mediny a García v závěru početní výhodu proměnil v třetí gól.

Výsledky 24. kola: Villarreal - Espaňol Barcelona 4:0 (24. Tacchinardi, 35. Senna, 38. Forlán, 82. Font), Real Madrid - Alavés 3:0 (6. Guti, 11. Robinho, 78. Cicinho), Barcelona - Betis Sevilla 5:1 (29. a 34. obě vlastní Melli, 17. Larsson, 59. Ronaldinho, 85. Messi - 62. Joaquín), FC Sevilla - Vigo 1:0 (10. Saviola), Cádiz - Pamplona 1:3 (15. Lobos - 35. Miloševič, 37. Lopez, 88. García), La Coruňa - Zaragoza 1:1 (54. Munitis - 13. Milito), Santander - Bilbao 0:1 (85. Urzaiz), Málaga - Mallorca 0:2 (54. Pisculichi, 90. Campano), San Sebastian - Valencie 1:2 (1. Skoubo
- 69. a 78. Regueiro), Getafe - Atlético Madrid 0:3 (30. Luccin, 49. Maxi, 64. Torres).