Bratislavské berby

Bratislavské berby - Bratislavské derby skončilo smírně, Slovanu nepomohla ani rychlá akce Róberta Vitteka po levé straně | foto: Samuel Kubáni, ČTK

Šlágr řídil český sudí Beneš

Bratislava - Fotbalisté Slovanu Bratislava v sobotu remizovali ve šlágru závěrečného podzimního kola slovenské ligy s mistrovským bratislavským Interem 1:1. Na Tehelném poli se před 2567 diváky pod dohledem českého sudího Beneše o dělbě bodů rozhodlo během sedmi minut. Nejdříve v 47. minutě Meszároš poslal domácí tým do vedení pohotovou střelou z voleje, v 54. minutě pak Kratochvíl po rohovém kopu zachránil Interu bod.

V čele ligové tabulky přezimuje Žilina, nic na tom nezměnila ani její domácí porážka 0:1 s  Púchovem. Jediný gól vstřelil reprezentační útočník Breška už ve čtvrté minutě po individuální akci z poloviny hřiště. Žilina hrála od 26. minuty bez vyloučeného obránce Čvirika. O cenné vítězství hostů nad lídrem tabulky se na těžkém terénu zasloužil také český brankář Tomáš Bernady.

Košice se s podzimem rozloučily vítězstvím nad Prešovem 2:1. Košice vyhrály v letošní sezóně pouze dvakrát, v prvním kole doma s Púchovem a dnes nad týmem českého trenéra Jindřicha Dejmala. Ve východoslovenském derby otevřel skóre domácí záložník Urban po změně stran střelou z osmi metrů. Prešov srovnal po rohovém kopu v 63. minutě Šlahorovou hlavičkou. Vítězství pak o pět minut později domácím zabezpečil svým prvním ligovým gólem osmnáctiletý dorostenec Gajdoš.

Považské derby Trenčína s Ružomberkem skončilo smírně. Hosté se v 54. minutě prosadili zásluhou Oravce, to již Trenčín hrál oslaben o kapitána Konečného, který v 50. minutě musel po druhé žluté kartě z hřiště. Remíza se zrodila v 67. minutě po skrumáži před ružomberskou brankou, do níž dorazil míč Staš.

Výsledky 18. kola:
Trenčín - Ružomberok 1:1
(67. Staš - 54. Oravec), Košice - Prešov 2:1 (57. Urban, 68. Gajdoš - 63. Šlahor), Žilina - Púchov 0:1 (4. Breška), Slovan Bratislava - Inter Bratislava 1:1 (47. Meszároš - 54. Kratochvíl), Petržalka - Dubnica 3:0 ( (52., 54. a 90. Benčík).

1. Žilina                          18     11     3     4     32:18     36
2. Petržalka                   18        9    7      2     37:20     34
3. Inter                          18       8     8      2     29:17    32
4. Ružomberok              18        8     5     5     28:18     29
5. Púchov                       18       7     6     5     24:16      27
6. Trenčín                       18       7     4     7     24:29      25
7. Slovan                        18       6     6     6     21:22      24
8. Prešov                        18       3     4   11     18:32     13