KOUKEJ UHNOUT, NEBO... Derby mezi Bocou Juniors a River Plate není vyhrocené...

KOUKEJ UHNOUT, NEBO... Derby mezi Bocou Juniors a River Plate není vyhrocené jen v ligových zápasech, ale klidně i v přípravě. | foto: Profimedia.cz

(Ne)přátelský zápas v Argentině: šest červených, sudí vyloučil i trenéry

• 8
Rivalita mezi nimi je obrovská, možná největší na světě. Přesto River Plate a Boca Juniors, dva nejslavnější argentinské fotbalové kluby, tradičně hrají před začátkem sezony přátelské utkání. Tedy, přátelské... Už podruhé během posledního roku v něm padlo pět červených karet.

Když na sebe oba týmy v přestávce před startem jarní části ligy narazily před rokem, byla to řežba. Běžela 78. minuta a Boca už hrála jen v osmi: dvě červené padly za ostré fauly, třetí za napadení rozhodčího. River jako by nechtěl zůstat pozadu a v závěru šli také dva jeho hráči pod sprchy.

Zajímá někoho skóre? Pokud ano, tak River tehdy vyhrál 1:0. Mnohem víc se ale řešilo, jak brutálně po sobě hráči na trávníku šli.

„Nikdo z nás se nechoval správně. Ve čtyřech dnech máme pět vyloučených,“ žasl Carlos Tévez, kapitán Boky, která tehdy také poslední ligový zápas dohrávala v devíti. „Musíme dospět!“

Tévez už teď hraje v Číně. A jak se zdá, jeho „dospělý“ přístup na spoluhráče nijak zvlášť nezapůsobil. Téměř přesně po roce přišel čas na další přátelské utkání, které se hrálo v neděli v Mar del Plata. River znovu vyhrál, tentokrát 2:0. Ale ani tentokrát nebylo skóre tím, co by zaujalo světová média.

Krátce před poločasem vše odstartoval Guillermo Barros Schelotto, rozčilený trenér Boky. Vztekal se na hlavního rozhodčího, který neváhal, ukázal mu červenou kartu a vykázal ho na tribunu.

Kuriózní situace nastala na začátku druhé půle. I když šlo o přátelské utkání, ve kterém by mohl přimhouřit oči, zkušený rozhodčí Nestor Pitana vzal pravidla vážně. Když Schelottovo dvojče a asistent Gustavo i trenér Riveru Marcelo Gallardo přivedli oba týmy na trávník se značným zpožděním, také je oba vyloučil.

Deset minut před koncem se už tak vyhecovaný zápas vyostřil ještě víc, když po ošklivém faulu skončil na zemi obránce Riveru Luciano Lollo. Okamžitě začala velká strkanice, do které se zapojila většina hráčů.

Pitana, muž se zkušenostmi z mistrovství světa, si nechal chvíli na rozmyšlenou a pak vytáhl tři červené karty: do kabiny museli Dario Benedetto a Juan Insaurralde z Boky a Sebastian Driussi z Riveru.