Petržalka v devíti nestačila na Slovan

Bratislava - Jen Inter Bratislava si dokázal odvézt bod ze soupeřova hřiště. Ostatní hostující týmy ve svých zápasech prohrály. Trenčín v zápase s Ružomerkem, který řídila česká trojice rozhodčích Hlaváč - Zlámal, Pustka, neudržel jednogólové vedení a dál zůstává poslední. Jeho dnešní soupeř mu odkočil už na rozdíl šesti bodů. O šanci alespoň na bod v městském derby proti Slovanu se Petržalka připravila sama.

Na Tehelnom poli domácí vedli po prvním poločase 2:1 díky gólu Hrnčára z penalty. Ve druhé půli ale Petržalka během dvou minut přišla o dva hráče a v devíti už neměla na vyrovnání síly. V 66. minutě dostal červenou kartu kapitán Kinder, v 68. byl vyloučen také Maixer. Slovan si po vítězství udržel pětibodový odstup před druhým Trenčínem.

V posledním sobotním zápase žilinští obhájci mistrovského titulu vedení českým trenérem Františkem Komňackým doma nad Dubnicí 4:1. Žilina je v tabulce na třetím
místě, od druhé Trnavy ji nadále dělí bod.

Výsledky 13. kola: Slovan Bratislava - Petržalka 2:1 (24. Šesták, 45. N. Hrnčár z pen. - 43. Šoltis), Ružomberok - Trenčín 2:1 (52. Števko, 66. R. Urban - 48. Fabuš), Trnava - Košice 2:0 (13. Fall, 23. Hluško), Púchov - Inter Bratislava 1:1 (54. Ľ. Perniš - 5. Lelkeš), Žilina - Dubnica 4:1 (24. a 76. Mintál, 45. a 72. Varadin - 8. Bellák).

1. Slovan                13 9 2 2 21:9 29
 2. Trnava                13 6 6 1 20:10 24
 3. Žilina                   13 7 2 4 24:12 23
 4. Púchov                13 6 3 4 19:17 21
 5. FC Košice            13 4 6 3 18:17 18
 6. Inter                   13 5 2 6 16:23 17
 7. Petržalka            13 3 5 5 15:18 14
 8. Dubnica              13 4 2 7 12:17 14