Pamplona je lídrem španělské ligy

• 5
Madrid - Pamplona se dostala do vedení španělské fotbalové ligy. V čele má jednobodový náskok před Getafe, které prohrálo v San Sebastianu 3:0 a přišlo tak o šanci být lídrem. Pamploně pomohl v duelu s Bilbaem gól Pierra Weba ze druhé minuty nastaveného času. Díky němu domácí zdolali Bilbao 3:2.

Šanci předstihnout Pamplonu promarnil Real Madrid, který utrpěl druhou porážku za sebou. Po nedělní prohře s Valencií ve středu podlehl 1:3 v La Coruni a klesl na pátou pozici.

Barcelona se dlouho nemohla prosadit proti Málaze, až v 81. minutě rozhodčí nařídil diskutabilní penaltu a Ronaldinho otevřel skóre. V samém závěru ještě přidal druhý gól Larsson svou první trefou v sezoně.

Getafe, tým trenéra Bernda Schustera inkasoval všechny tři góly po slabém
výkonu hned v prvním poločase a ani zlepšená hra ve druhé půli mu k vymazání náskoku baskických soupeřů nestačila.

V posledním čtvrtečním zápase Valencie doma prohrála se Sevillou 0:2.

Výsledky - 10. kolo:
Betis Sevilla - Villarreal 2:3
(27. Oliveira, 62. vlastní Venta - 10. Mari, 58. Sorin, 69. Riquelme z pen.), Mallorca - Vigo 1:0 (46. Doni), Pamplona - Bilbao 3:2 (44. Garcia, 61. Miloševič, 90.+2 Webo - 26. Gurpegi, 81. vlastní Josetxo), Barcelona - Málaga 2:0 (81. Ronaldinho z pen., 88. Larsson), La Coruňa - Real Madrid 3:1 (45. a 84. Juanma, 35. Guzmán - 86. Raúl.), San Sebastian - Getafe 3:0 (4. Aranburu, 16. Nihat, 39. Prieto z pen.), Zaragoza - Santander 1:1 (35. Milito - 70. Aganzo), Atlético Madrid - Cádiz 3:0 (22. Rodriguez, 64. Pablo, 86. Galletti), Alavés - Espaňol Barcelona 1:1 (11. Sarriegi - 14. Luis García), Valencie  - Sevilla  0:2 (20. Fabiano, 48. Ayala vlastní).