Lyon vyhrál a snížil náskok Lensu

Paříž - Vedoucí tým francouzské fotbalové ligy Lens remizoval v 15. kole s Troyesem a Lyon využil šanci snížit jeho náskok na dva body. Nastřílel totiž Auxerre tři góly a sesadil ho na čtvrtou příčku za Lille, které porazilo doma těsně Rennes 1:0. Zazářil Henri Camara ze Sedanu, který během 23 minut vstřelil Lorientu tři góly. Skvělý zápas odehráli fotbalisté Bordeaux. Přestože v 42. minutě přišli o vyloučeného Alaina Rocheho, vyhráli v Bastii a posunuli se na pátou pozici.

Fotbalisté Olympique Marseille zvítězili sobotním v zahajovacím zápase v domácím prostředí nad Sochaux 4:2. Čtvrtým vítězstvím potvrdili vzestup formy a v tabulce se posunují do její horní poloviny. Hosté přitom otevřeli skóre a v 30. minutě je mohl Mickael Pagis za stavu 1:1 přivést opět do vedení střelou z penalty. Brankář Vedran Runje však pokutový kop kryl a vzápětí domácí Ibrahim Bakayoko svou první brankou naopak zahájil tažení za výhrou mužstva z Riviéry.

Pagis krátce po změně stran svou penaltovou chybu napravil gólem ze hry, avšak domácí Bakayoko z Pobřeží slonoviny hlavičkou upravil na 3:2. Krátce před koncem potvrdil tříbodový zisk marseilleského mužstva polský veterán Piotr Swierczewski.

Výsledek 15. kola:
Marseille - Sochaux 4:2
(34. a 52. Bakayoko, 25. Andre Luiz, 82. Swierczewski - 16. Meriem, 47. Pagis), Troyes - Lens 1:1 (49. Celestini - 44. Moreira), Sedan - Lorient 5:0 (12., 29. a 35. Camara, 22. N'Diefi, 64. vlastní Gauvin), Mety - Monako 1:0 (90. Jager), Guingamp - Montpellier 2:2 (20. Guivarc'h, 67. Baret - 41. Al. Cisse, 75. Ab. Cisse), Bastia - Bordeaux 1:2 (62. Vairelles - 45. a 51. z pen. Pauleta), Lyon - Auxerre 3:0 (14. Chanelet, 43. Luyndula, 82. Violeau),
Lille - Rennes 1:0 (48. N'Diaye). Nantes - Paris St. Germain 1:2 (31. Bonilla - 58. Ogbeche, 62. Ronaldinho).

1. Lens                15      9      5      1      23:12     32
2. Lyon                15      9      3     3      31:13    30
3. Lille                 15      8      5       2     18:11    29
4. Auxerre           15      7      5      3      22:17    26
5. Bordeaux        15      6     6       3     13:9       24
6. Troyes             15      7     3     5      20:17    24
7. Sochaux          15      6      5      4     23:18    23
8. St. Germain     15      5      8      2     18:13     23