Monako - Bastia: Adebayor a Karembeu

Monako - Bastia: Adebayor a Karembeu - Momentka ze zápasu Monako - Bastia. Domácí útočník Emanuel Adebayor v souboji s Christianem Karembeum. | foto: Reuters

Lille a Monako si zahrají Ligu mistrů

• 1
Paříž - Fotbalisté Lille a Monaka si v příštím ročníku zahrají Ligu mistrů. Ani jeden z týmů už nemůže skončit hůř než na třetím místě, které zajišťuje účast v předkole evropské soutěže. Ve zbývajících dvou kolech francouzské ligy si to na dálku rozdají o druhou příčku, která znamená přímý postup do hlavní fáze.

V aktuální tabulce je za už jistým mistrem Lyonem na druhém místě tým Lille, za ním s odstupem tří bodů následuje Monako. Tým českého záložníka Jaroslava Plašila má před čtvrtou Marseille náskok sedmi bodů.

Monako v sobotním utkání nastřílelo Bastii pět gólů, ovšem úvod zápasu knížeckému klubu. Prohrával od druhé minuty. K vyrovnání přispěl i Plašil, jeho střelu hostující obránce Chimbonda odvrátil jen k Chevantonovi. Ten nakonec v utkání zaznamenal hattrick. Plašil vydržel na hřišti do sedmaosmdesáté minuty, kdy byl vystřídán.

Výsledkem 5:2 skončil i zápas Lens proti Rennes, stejný kousek jako Chevanton tady předvedl Utaka.

Výsledky 36. kola:
Nantes - Lille 1:3
(20. Savinaud - 9. Dumont, 51. Schmitz, 73. Debuchy), Ajaccio - Nice 0:1 (52. Larbí), Auxerre - Marseille 0:0, Caen - St. Etienne 2:0 (41. Watier, 90.+3 Zubar), Istres - Toulouse 1:0 (79. Ourahou), Lens - Rennes 5:2 (28., 41. a 58. Utaka, 56. Carriére, 84. vlastní Ouaddou - 16. a 63. Frei), Monako - Bastia 5:2 (9., 35. a 45. Chevanton, 46. Saviola, 86. Adebayor - 2. Hadži, 56. Chimbonda), Paris St. Germain - Sochaux 2:2 (90.+2 Yepes, 90.+4 Armand - 48. a 57. Santos), Štrasburk - Mety 3:1 (76. a 90.+2 z pen. Pagis, 23. Niang - 36. Leca), Lyon - Bordeaux 5:1 (34. a 45. Vris, 67. a 84 Govou, 24. Malouda - 10. Riera)