Obránce Reinildo Mandava z Atlétika Madrid drží Borju Mayorala z Getafe.

Obránce Reinildo Mandava z Atlétika Madrid drží Borju Mayorala z Getafe. | foto: Reuters

Atlético doma remizovalo s Getafe, Celta Vigo přestřílela Real Betis

• 0
Fotbalisté Atlétika Madrid doma ve 20. kole španělské nejvyšší soutěže remizovali s Getafe 1:1. Elche překvapilo Villarreal a zvítězilo 3:1. Sevillský Betis doma po přestřelce padl se Celtou Vigo, podlehl 3:4.

Fotbalisté Elche porazili 3:1 o poháry bojující Villarreal a poprvé v probíhající sezoně španělské ligy zvítězili. Hattrickem o výhře posledního celku tabulky rozhodl Pere Milla.

Na jeho první gól ještě hosté dokázali reagovat Morenem, ale na dva proměněné pokutové kopy už Villarreal odpověď nenašel. Elche však i přesto patří v tabulce nadále poslední místo s propastným odstupem 11 bodů od příček zajišťujících záchranu. Villarreal je pátý.

Atlético Madrid doma nezvládlo roli favorita a s předposledním Getafe jen remizovalo 1:1. Čtvrtý celek tabulky poslal do vedení v 60. minutě Correa, ale za hosty osm minut před koncem srovnal z penalty Ünal.

Betis prohrál 3:4 v přestřelce s Celtou Vigo a zaváhal v boji o pohárové příčky. Sevillský celek sice v první půli dvěma góly otočil skóre, ale na 2:2 před přestávkou srovnal Veiga, který navíc krátce po pauze zvýšil na 3:2.

Čtvrtý gól Celty zaznamenal v 69. minutě Aidoo, a i když šest minut před koncem zápas zdramatizoval úspěšnou penaltou Fekir, vyrovnat už Betis nestihl. V nastavení navíc přišel o vyloučeného Felipeho a může přijít o šestou příčku, která jako poslední zaručuje poháry.

Program sobotního 20. kola: Espaňol Barcelona - Pamplona 1:1 (59. Braithwaite - 45. Budimir), Elche - Villarreal 3:1 (3., 45.+3 a 52. obě z pen. Milla - 22. Moreno), Atlético Madrid - Getafe 1:1 (60. Correa - 83. Ünal z pen.), Betis Sevilla - Celta Vigo 3:4 (9. Juanmi, 23. Canales, 84. Fekir z pen. - 6. Larsen, 42. a 56. Veiga, 69. Aidoo).

20.Elche20161315:409

Espanyol Barcelona - CA Osasuna 1:1 (0:1)

Branky: 59. Braithwaite - 45. Budimir. Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez. ŽK:45+3. Pierre-Gabriel, 45+5. A. Vidal - 16. Ezalzúlí, 29. Mo. Gómez, 61. Unai García, 78. Moncayola. ČK:45+5. Pierre-Gabriel - 45+5. Ezalzúlí. Diváci: 22 438.

Espanyol Barcelona Álv. Fernández – Pierre-Gabriel, Montes (39. S. Gómez), Cabrera, Oliván – Melamed (61. Gragera), Calero (61. Suárez), Darder /C/ – Vidal (46. R. Sánchez), Braithwaite (75. Expósito), Puado.

CA Osasuna Ait. Fernández – Moreno, U. García /C/, D. García, Cruz – Moncayola, Torró (46. Brašanac), M. Gómez – Ávila (58. R. García), Budimir, Ezalzúlí.

Elche CF - Villarreal CF 3:1 (2:1)

Branky: 3. P. Milla, 45+3. P. Milla, 52. P. Milla - 23. G. Moreno. Rozhodčí: Munuera – Prieto, A. Martínez. ŽK:20. Palacios, 25. Carmona, 37. Mascarell, 85. Fidel - 74. Cuenca. Diváci: 18 421.

Elche CF Badía – Palacios (46. D. González), Roco, Magallán – Carmona, Mascarell, Gumbau (87. Verdú), Clerc (71. L. Blanco) – Ponce (71. Nteka), Boyé, P. Milla (58. Fidel).

Villarreal CF Reina – Foyth, Albiol, Cuenca, Mojica – Capoue (63. Coquelin), Parejo (79. Niño), Baena (63. Trigueros) – Chukwueze (90. D. Collado), G. Moreno, Pino (63. Morales).

Atlético Madrid - Getafe CF 1:1 (0:0)

Branky: 62. Correa - 83. Ünal. ŽK:58. Koke, 82. Saúl, 90. Depay - 2. Dakonam, 36. Portu, 45+2. Aleñá, 90+5. Munír.

Atlético Madrid Oblak – Molina, Savić, Hermoso, Reinildo – Correa (62. Carrasco), de Paul (85. Depay), Koke, Lemar (62. Llorente) – Griezmann, Morata (75. Saúl).

Getafe CF Soria – Portu (90+3. Da. Suárez), Dakonam, Duarte, Alderete, G. Álvarez – Aleñá (74. G. Villar), Arambarri (77. Munír), L. Milla (74. Algobia) – Mayoral, Ünal.

Real Betis - Celta Vigo 3:4 (2:2)

Branky: 9. Juanmi, 23. Canales, 84. Fékir - 6. Larsen, 42. Veiga, 56. Veiga, 69. Aidoo. Rozhodčí: Cerro Grande – Porras Ayuso, García González. ŽK:88. Henrique, 90+8. Joaquín - 73. de la Torre, 90+6. Núñez, 90+10. Aspas. ČK:90+5. L. Felipe.

Real Betis R. Silva – Sabaly, Pezzella, L. Felipe, Miranda (79. Abner) – G. Rodríguez (62. E. González), Guardado (62. Joaquín) – Canales (C), Fékir, Juanmi (79. Henrique) – B. Iglesias (74. A. Pérez).

Celta Vigo I. Villar – Mingueza (85. Solari), Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez (85. K. Vázquez), Veiga (64. Seferović), Beltrán, de la Torre (75. Cervi) – Aspas (C), Larsen (64. Ó. Rodríguez).