Juventus ve šlágru kola ztratil výhru v závěru

Řím - V italské lize už není žádný tým s plným počtem bodů. Po remíze Interu se Sampdorií a AC Milán v Perugii skončil nerozhodným výsledkem i večerní šlágr v Turíně. Juventus o výhru nad AS Řím přišel tři minuty před koncem. První body ztratilo i Lazio Řím, soupeř Sparty v Lize mistrů, které doma nestačilo na Parmu, s kterou prohrálo 2:3.

Lazio proti Parmě jen dotahovalo, ale na gól Bresciana z 88. minuty už reagovat nedokázalo. Hostující útočník byl hrdinou zápasu, trefil se dvakrát. Za Lazio vyrovnával v první půli nizozemský stoper Jaap Stam a šestnáct minut před koncem útočník Simone Inzaghi, který chvíli předtím střídal.

Sestava Lazia: Sereni - Oddo, Stam, Fernando Couto, Favalli (73. S. Inzaghi) - Fiore, Albertini (80. Conceicao), Giannichedda (42. Liverani), Stankovič - Corradi, Lopez.

Juventus dvakrát vedl po gólech Marca di Vaia. Jeho druhou branku mu v 35. minutě připravil český záložník Pavel Nedvěd, jenž ve druhé půli viděl za faul žlutou kartu. Za hosty se opět skóroval rumunský obránce Chivu. A jeho kolega z obrany Zebina zařídil tři minuty před koncem remízu. Jeho tvrdou ránu z 20 metrů tečoval těsně jeden z domácích obránců a gólman Buffon už nestačil reagovat.

Hosté, kteří se díky skóre udrželi v čele tabulky, mohli dokonce vyhrát, ale kapitán Totti v nastaveném čase svou šanci nedal. Běžel sám na brankáře, položil si ho na zem, ale jen ho nastřelil.

V divokou přestřelku přerostl zápas v Brescii, kde se představila Reggina. Hosté vyhráli poločas, ale pak český brankář Martin Lejsal dvakrát během dvou minut inkasoval. Na gólech domácích se podíleli bývalí italští reprezentanti Roberto Baggio a Luigi di Biagio.

Hosté se však nevzdali a za dalších devatenáct minut znovu vedli. Poslední slovo však měl domácí Petruzzi, který tři minuty před koncem vyrovnal na 4:4. A to chvíli předtím  Roberto Baggio kopal penaltu, ale netrefil branku. Celý zápas odehrál v obraně Regginy český reprezentant Martin Jiránek.

Marek Jankulovski z Udine byl v utkání v Boloni střídán sedmnáct minut před koncem německým útočníkem Janckerem, ale hostům se jednogólové manko smazat nepodařilo. Naopak v nastaveném čase dostali z penalty druhý gól.

Siena oslavuje Enrica Chiesu. Bývalý italský reprezentant, který v létě přišel z Lazia, dal tři góly Empoli a nováčkovi tak zajistil první vítězství v sezoně. Chiesa dal první dvě branky z penalt, přičemž před druhým pokutovým kopem byl vyloučen hostující gólman Bucci.

Po přestávce Chiesa završil hattrick a drtivou výhru stvrdil norský útočník Tor Andre Flo pak výhru dovršil.

Výsledky 3. kola:
Juventus - AS Řím
(21. Di Vaio, 35. Di Vaio - 25. Chivu, 87. Zebina)
Boloňa - Udine 2:0 (62. Guly, 90. Dalla Bona z penalty)
Brescia - Reggina 4:4 (10. Di Biagio, 52. Caracciolo, 53. Filippini, 87. Petruzzi - 23. Nakamura z penalty, 40. Bonazzoli, 62. Nakamura, 72. Nakamura)
Inter - Sampdoria 0:0
Lazio - Parma 2:3 (33. Stam, 79. S. Izaghi - 1. Bresciano, 63. Adriano, 88. Bresciano)
Lecce - Chievo 1:2 (59. Chevanton - 53. Lanna, 71. Cossato)
Perugia - Milán 1:1 (31. Vryzas - 19. Gattuso)
Siena - Empoli 4:0 (24.z pen, 45. z pen, 62. Chiesa, 67. Flo)
Ancona - Modena (63. Bilica - 54. Camara)