Zlatan Ibrahimovic z AC Milán slaví gól. | foto: AP

Dvougólový Ibrahimovic zařídil AC Milán vítězný vstup do sezony

• 0
Zase byl za hrdinu, i v osmatřiceti letech Zlatan Ibrahimovic ukázal, jak cenný může pro AC Milán stále být. Švédský útočník se v úvodním kole italské fotbalové ligy blýskl dvěma góly a rozhodl o vítězství 2:0 nad Boloňou.

Ibrahimovic se vrátil do Milána po sedmi a půl letech letos v zimě. V létě podepsal novou roční smlouvu a na úvod nového ročníku Serie A se trefil už ve své 22. prvoligové sezoně.

Nejprve se ve 35. minutě prosadil hlavičkou a šest minut po přestávce skóroval z pokutového kopu.

Zlatan Ibrahimovic z AC Milán v šanci, jeho pokus se snaží zlikvidovat brankář...
Zlatan Ibrahimovic z AC Milán skóruje z penalty proti Boloni.

Milán úvodním vítězstvím navázal na povedený závěr minulého ročníku, kdy díky sérii bez porážky po koronavirové pauze dokázal vystoupat alespoň na šestou příčku a dostat se do pohárové Evropy.

Pondělní výsledek 1. kola: AC Milán - Boloňa 2:0 (35. a 51. z pen. Ibrahimovic).

AC Milán - Bologna FC 2:0 (1:0)

Branky: 35. Ibrahimović, 50. Ibrahimović. Rozhodčí: La Penna – Bresmes, Vecchi. ŽK:40. Castillejo, 86. Krunić, 89. Gabbia - 18. Domínguez, 31. Dijks, 74. Tomijasu, 82. N. Sansone. ČK:88. Dijks.

AC Milán G. Donnarumma – Calabria, Kjaer (71. Duarte), Gabbia, Hernández – Kessié (77. Tonali), Binnásir (86. Krunić) – Castillejo (46. Saelemaekers), Çalhanoğlu (71. B. Díaz), Rebić – Ibrahimović.

Bologna FC Skorupski – De Silvestri, Tomijasu, Danilo, Dijks – J. Schouten – Orsolini (57. N. Sansone), Domínguez (56. Skov Olsen), R. Soriano (80. Svanberg), Barrow (83. Vignato) – Palacio (80. Santander).