Kylian Mbappe v dresu Paris St. Germain oslavuje gól v duelu s Nantes.

Kylian Mbappe v dresu Paris St. Germain oslavuje gól v duelu s Nantes. | foto: Reuters

Fotbalisté PSG vyhráli ve francouzské lize posedmé za sebou

• 0
Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

Výsledky 9. kola: Rennes - Brest 2:1 (66. Da Silva, 70. Aguerd - 57. Honorat), Nantes - Paris St. Germain 0:3 (47. Herrera, 65. Mbappé z pen., 88. Sarabia), St. Etienne - Montpellier 0:1 (14. Mavididi),15:00 Angers - Nice, Dijon - Lorient, Nimes - Mety, Remeš - Štrasburk, 17:00 Monako - Bordeaux, 21:00 Lille - Lyon.

20.Dijon80264:182

Stade Rennes FC - Stade Brestois 29 2:1 (0:0)

Branky: 66. Da Silva, 71. Aguerd - 57. Honorat. Rozhodčí: Frappart – Berchebru, Pages. ŽK:32. Dalbert - 65. Honorat, 73. Perraud, 90+2. Charbonnier.

Stade Rennes FC A. Gomis – H. Traoré, Da Silva, Aguerd, Dalbert – N'Zonzi – Doku (68. Gboho), Siliki (68. Bourigeaud), Terrier (84. Grenier), Del Castillo (68. Hunou) – Guirassy.

Stade Brestois 29 Larsonneur – Faussurier, Chardonnet, Duverne, Perraud – Mbock, Belkebla (84. Lasne) – Faivre, Cardona (76. Le Douaron), Honorat (85. Charbonnier) – Mounié.

FC Nantes - Paris Saint-Germain FC 0:3 (0:0)

Branky: 47. A. Herrera, 65. Mbappé, 88. Sarabia. ŽK:32. Blas, 67. Coco - 80. Dagba.

FC Nantes Lafont – D. Appiah, Castelletto, Abíd, Ch. Traoré – Chirivella (73. A. Touré), Louza (C) – Coco (73. Youan), Blas (84. Pereira De Sa), Simon (25. Bamba) – Kolo Muani.

Paris Saint-Germain FC Navas (C) – Dagba, Danilo Pereira (66. Kehrer), A. Diallo, Bakker – Rafinha Alcântara (74. Kurzawa), Gueye (66. Marquinhos), A. Herrera – Sarabia, Kean (46. Ruiz-Atil), Mbappé (74. Fadiga).

Olympique Marseille - Racing Club De Lens 0:1 (0:0)

Branky: 59. Banza. Rozhodčí: Pignard – Mugnier, Rahmouni. ŽK:55. Gueye, 60. Balerdi, 69. Perrin, 81. Chauí, 90+1. Cuisance - 19. Haidara, 25. Banza, 55. Medina.

Olympique Marseille Mandanda (C) – Sakaj, Balerdi, Ćaleta-Car, Nagatomo (66. Chauí) – Gueye (63. Perrin), Rongier (44. Cuisance), M. Sanson – Thauvin (63. Radonjić), Benedetto (63. Payet), Germain.

Racing Club De Lens Leca (C) – Gradit, Fortes, Haidara – Clauss, Ch. Doucouré, Fofana, Medina – Sotoca, G. Kakuta (73. Mauricio), Banza (78. Muinga).