RADOST. Fotbalisté Monaka slaví gól do sítě už jistého francouzského mistra...

RADOST. Fotbalisté Monaka slaví gól do sítě už jistého francouzského mistra Paris St. Germain. | foto: AP

Mistrovská kocovina? Paříž poprvé v sezoně prohrála doma a nedala gól

• 0
Fotbalisté Paris St. Germain poprvé v sezoně podlehli na vlastním stadionu. Ve šlágru 31. kola francouzské ligy prohrál už jistý mistr s druhým Monakem 0:2 a potvrdil, že se mu proti knížecímu celku nedaří. V Ligue 1 jej v Parku princů porazil naposledy v únoru 2007.

Ve čtvrté minutě sice rozvlnil síť pařížský kanonýr Ibrahimovic, rozhodčí mu ale 28. trefu v sezoně pro údajný ofsajd neuznal. V 65. minutě otevřel skóre na druhé straně po Lemarově pasu před branku Love a o dvě minuty později přišla další komplikace pro domácí.

Stoper Luiz fauloval ve vápně Fabinha a brazilský záložník sám dloubákem penaltu proměnil. V závěru se čtvrtfinalista Ligy mistrů dostal do několika šancí na vstřelení alespoň kontaktního gólu, Monako ale náskok udrželo.

Zatímco PSG, který doma v lize prohrál poprvé od května 2014, v zápase o nic nešlo, protože už minulý víkend oslavil titul, Monaku výhra pomohla k upevnění druhé pozice. Tři nejbližší pronásledovatelé Nice, Lyon a Rennes totiž v 31. kole též zvítězili.

Výsledky 31. kola: St. Etienne - Montpellier 3:0 (74. Roux, 80. Tannane, 84. Eysseric), Angers - Lorient 5:1 (34. a 90.+1 z pen. Mangani, 14. Ketkeophomphone, 40. Saiss, 81. Ndoye - 42. Waris), Caen - Troyes 2:1 (35. Yahia, 54. Rodelin - 22. Xavier Thiago), Lille - Toulouse 1:0 (17. Amalfitano), Remeš - Guingamp 0:1 (26. Sankhare), Lyon - Nantes 2:0 (83. Perrin, 90.+4 Lacazette z pen.), Bordeaux - Bastia 1:1 (82. Contento - 85. Ngando), Nice - Ajaccio 3:0 (14. Ben Arfa, 66. Plea, 88. Seri), Paris St. Germain - Monako 0:2 (65. Love, 68. Fabinho).

18. Clermont FootClermont Foot 30 4 10 16 21:49 22

1. - 3. : Postup, 4. : Postup - Liga mistrů (kvalifikace), 5. : Postup - Evropská liga (skupina), 6. : Postup - Evropská konferenční liga (kvalifikace), 17. - 18. : Sestup