Bitva o míč v podání Gregoryho Sertice z Bordeaux (vlevo) a Adriena Regattina z...

Bitva o míč v podání Gregoryho Sertice z Bordeaux (vlevo) a Adriena Regattina z Toulouse | foto: Reuters

Plašilovo Bordeaux prohrálo v Nantes, padla i Paříž a Marseille

• 0
Fotbalisté Bordeaux v 18. kole francouzské ligy podlehli v Nantes 1:2 a zůstali na páté příčce. Celé utkání odehrál za poražené český záložník Jaroslav Plašil. Nedařilo se Paris St. Germain, které si připsalo první ligovou porážku v této sezoně na hřišti Guingampu (0:1), a ani lídrovi z Marseille, jež prohrálo v Monaku těsně 0:1.

O osudu utkání na hřišti Guingampu rozhodla brzká branka Jérémyho Pieda, který se hlavičkou z 11. minuty zasloužil o první ligovou porážku PSG v ročníku. Hosté i přes řadu šancí neskórovali a navázali na prohru ze středečního utkání Ligy mistrů v Barceloně (1:3).

Příležitost navýšit svůj náskok v čele tabulky tak dostal ve večerním utkání Olympique, který ale počtvrté v sezoně vyšel gólově naprázdno, i když měl většinou víc ze hry. Jediným úspěšným střelcem byl na druhé straně v 67. minutě portugalský záložník Bernardo Silva.

Výsledky 18. kola: Nantes - Bordeaux 2:1 (23. Veretout, 66. vlastní Jug - 28. vlastní Hansen), Bastia - Rennes 2:0 (45.+1 Boudebouz, 81. Cahuzac), Lorient - Mety 3:1 (13. Ayew, 37. Guerreiro, 45. Jeannot - 46. N’Gbakoto), Montpellier - Lens 3:3 (1. Sanson, 16. Barrios, 63. Mounier - 18. Valdivia, 34. Guillaume, 80. Touzghar), Remeš - Evian 3:2 (14. a 80. Diego, 78. Mandi - 57. Wass, 69. Cambon), Lyon - Caen 3:0 (7. z pen. a 57. Lacazette, 62. Benzia), Nice - St. Etienne 0:0, Guingamp - Paris St. Germain 1:0 (11. Pied), Lille - Toulouse 3:0 (7. Sidibé, 50. Mendes, 77. Roux), Monako - Marseille 1:0 (67. Silva).