Matěj Vydra ještě v dresu Udine (Ilustrační foto).

Matěj Vydra ještě v dresu Udine (Ilustrační foto). | foto: Chovanec Sport Agency

Fotbalový talent Vydra v premiéře v Anglii rozhodl o vítězství

• 8
První zápas, gól a vítězství. Český fotbalista Matěj Vydra při své premiéře v soutěžním utkání za druholigový Watford rozhodl o výhře 3:2 na na hřišti Crystal Palace gólem ve čtvrté minutě nastavení.

Reprezentant do 21 let je ve Watfordu na hostování z Udine od července spolu s krajanem Danielem Pudilem, jenž do sobotního zápasu nezasáhl. Minulý týden na sebe upozornil dvěma góly v přípravném utkání, a i když začal v Londýně na Crystal Palace na lavičce, rozhodl ho.

Jihlavský odchovanec Vydra přišel na hřiště v 59. minutě za stavu 1:2 a podílel se na obratu. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby nejprve jeho spoluhráč Abdi vyrovnal a v nastavení otočil skóre Vydra střelou z hrany pokutového území do pravého horního rohu branky Crystal Palace.

Výsledky 1. kola druhé anglické ligy: Leeds - Wolverhampton 1:0, Barnsley - Middlesbrough 1:0, Birmingham - Charlton 1:1, Burnley - Bolton 2:0, Crystal Palace - Watford 2:3 (za hosty gól Vydra), Derby - Sheffield Wednesday 2:2, Hull - Brighton 1:0, Ipswich - Blackburn 1:1, Leicester - Peterborough 2:0, Millwall - Blackpool 0:2, Nottingham - Bristol 1:0.