Tiago z Atlética Madrid (uprostřed vpravo) posílá míč do sítě Realu Madrid.

Tiago z Atlética Madrid (uprostřed vpravo) posílá míč do sítě Realu Madrid. | foto: AP

Real doma nezvládl derby s Atlétikem, Barcelonu spasil Neymar v závěru

• 20
Fotbalisté Realu Madrid mají po třech kolech španělské ligy jen tři body. Minule nestačili na San Sebastian, nyní prohráli na svém stadionu derby s Atlétikem 1:2. Barcelona doma také málem zaváhala, proti Athletiku Bilbao ji dvěma góly v závěru během pěti minut zachránil brazilský útočník Neymar.

Madridské derby se v letošním roce uskutečnilo již posedmé, Atlético se podruhé radovalo z vítězství.

V 10. minutě se do vedení dostalo Atlético, na centr Kokeho si naběhl Tiago a hlavou poslal míč za bezmocného Casillase. Real okamžitě zareagoval zvýšením útočné aktivity, ve 24. minutě vyrazil brankář Moyá Baleův povedený přímý kop. O minutu později fauloval Siqueira v pokutovém území Cristiana Ronalda, jenž sám nařízenou penaltu proměnil.

Ke konci prvního poločasu se do šance dostal po Ronaldově centru Benzema, Moyá ale jeho pokus zneškodnil. Přestože byl Real v druhé půli mnohem aktivnější, gólu na 2:1 se dočkal úřadující mistr Atlético.

V 73. minutě Arda Turan těsně minul Casillasovu bránu, o tři minuty později už se radoval ze vstřelené branky. Juanfran poslal přízemní centr do pokutového území, Raúl García jej přepustil Turanovi a ten z první zakončil.

Za Barcelonu nastoupil i Lionel Messi, který doléčil svalové zranění a do sestavy se vrátil poprvé od konce srpna.

Bilbao dlouho odolávalo ofenzivní síle Barcelony, gólman Iraizoz střelecké pokusy Pedra a Rakitiče zneškodnil, Munir svoji střelu neusměrnil mezi tyče. Katalánci byli i v druhém poločase aktivnějším týmem, do šancí se dostali Alba, Munir či Messi, ani jeden z nich však radost domácím fanouškům neudělal.

O vítězství proto rozhodli barcelonští až ke konci zápasu. Neymar se poprvé trefil v 79. a podruhé v 84. minutě. Na první branku mu přihrál Busquets, druhou připravil Messi.

Výsledky 3. kola: FC Barcelona - Bilbao 2:0 (79. a 84. Neymar), Almería - Córdoba 1:1 (12. Méndez - 19. Cartabia), Málaga - Levante 0:0, Vigo - San Sebastian 2:2 (28. Orellana, 48. Larrivey - 70. Agirretxe, 90.+2 vlastní Jonny), Vallecano - Elche 2:3 (45. Kakuta, 90.+1 Bueno z pen. - 37. Albacar, 56. Jonathas, 70. Mosquera), Valencie - Espaňol Barcelona 3:1 (7. Piatti, 63. Parejo, 73. Paco - 90. Gárcia z pen.), FC Sevilla - Getafe 2:0 (44. Bacca z pen., 87. Vidal), Granada - Villarreal 0:0. Eibar - La Coruňa 0:1 (13. Domínguez).