Ascoli - AS Řím

Ascoli - AS Řím - Tottiho marně stíhá Melara z Ascoli; z utkání Ascoli - AS Řím 1:1. | foto: Reuters

Fiorentina nadělovala, Ujfaluši slavil stý zápas

• 34
Řím - Fotbalisté Fiorentiny deklasovali FC Turín vysoko 5:1 a připravili tak dárek českému obránci a spoluhráči Tomáši Ujfalušimu, který nastoupil ke svému 100. utkání v dresu týmu z Florencie. Fiorentina se dostala na sedmou příčku a přes odpočet patnáctibodový odpočet za korupci nadále bojuje o evropské poháry.

Úvodní branku sice obstarali hosté po trefě Rosiny, ale pak už se prosazovala jen Fiorentina. Do vedení ji dvěma zásahy v rozmezí dvou minut poslal kanonýr Toni, který tak zaznamenal již patnáctou trefu v sezoně.

Po změně stran si vlastní branku vstřelil Franceschini, který tak završil nepovedený zápas, když předtím nedokázal uhlídat právě Toniho. Vysokou výhru v závěru završil dvěma hlavičkami po rohových kopech obránce Gamberini.

Další český reprezentant Tomáš Zápotočný nepomohl k bodům Udine. Jako člen obrany nezabránil Pozzimu z Empoli, aby v 18. minutě vstřelil vítěznou branku. Domácí nedokázali odpovědět a prohráli 0:1.

Zápotočný odehrál 67 minut, jeho spoluhráč Tomáš Sivok byl opět jen na tribuně.

Lídr soutěže Inter Milán otočil utkání v Livornu a získal tři body za vítězství 2:1. Svěřenci trenéra Roberta Manciniho tak znovu nastoupili na vítěznou cestu poté, co v minulém kole po remíze s Udine skončila jejich ojedinělá sedmnáctizápasová série samých vítězství.

Inter prohrával v Livornu od 27. minuty po brance Lucarelliho, ale Cruz ještě do poločasu vyrovnal a v 66. minutě dokonal obrat švédský kanonýr Ibrahimovic.

Messina bojující o záchranu si vyšlápla na fotbalisty Palerma a porazila je 2:0 díky dvěma zásahům svého kanonýra Rigana. Palermo tak na třetí příčce má již jen dvoubodový náskok před Laziem Řím, které odehrálo o jedno utkání méně.

Výsledky 27. kola: Ascoli - AS Řím 1:1 (31. Soncin - 85. Wilhelmsson), Livorno - Inter Milán 1:2 (27. Lucarelli - 35. Cruz, 66. Ibrahimovic), AC Milán - Chievo 3:1 (33.
Gilardino, 55. Oddo, 90+3. Seedorf - 17. Pelissier), Cagliari - Bergamo 2:0 (4. Suazo, 71. Pepe), Catania - Siena 1:1 (56. Corona - 73. Cozza), Fiorentina - FC Turín 5:1 (32. a 34. Toni, 75. a 83. Gamberini, 51. vlastní Franceschini - 14. Rosina), Lazio Řím - Sampdoria Janov 1:0 (22. Rocchi), Messina - Palermo 2:0 (45. a 65. Rigano), Parma - Reggina 2:2 (22. Budan, 90. Rossi z pen. - 12. a 40. Bianchi), Udine - Empoli 0:1 (18. Pozzi).