Fotbalisté Arsenalu oslavují trefu Caluma Chamberse v zápase FA Cupu proti...

Fotbalisté Arsenalu oslavují trefu Caluma Chamberse v zápase FA Cupu proti Burnley. | foto: Reuters

Rosický po osmi měsících hrál za Arsenal, Vydra dal v FA Cupu dva góly

• 69
Už když se rozcvičoval, odměnili ho fanoušci Arsenalu ovacemi. A když šel 19 minut před koncem zápasu s Burnley na hřiště, tleskali při každém jeho dotyku s míčem. Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický hrál za londýnský klub poprvé po více než osmi měsících, byl tak u výhry 2:1 a mohl slavit postup do osmifinále Anglického poháru.

Střeleckou formu potvrdil útočník Matěj Vydra, který dvěma góly přispěl k výhře Readingu 4:0 nad třetiligovým Walsallem.

Ze čtvrtého kola jde dál i Manchester City, který především díky hattricku devatenáctiletého nigerijského útočníka Kelechiho Iheanacha deklasoval Aston Villu na jejím stadionu 4:0. Tottenham vyhrál 4:1 v Colchesteru.

Na lavičce Arsenalu začalo utkání na stadionu Emirates nejen pro Rosického, ale i pro gólmana Petra Čecha, kterého nechal kouč Wenger tentokrát odpočívat.

Příležitost mezi třemi tyčemi tak dostal kolumbijský brankář David Ospina a několikrát hasil zaváhání domácí obrany. Ve 30. minutě však při centru zůstal v bráně a pak se jen ohlížel, jak ho hlavou překonal Vokes, který tak odpověděl na parádní úvodní trefu Chamberse a srovnal na 1:1.

Arsenalu se na útočné polovině moc nedařilo, ale rozhodující gól přece jen zvládl vstřelit. Po pěkné kombinaci při protiútoku nacentroval do vápna Oxlade-Chamberlain a Alexis Sánchez uklidil míč do sítě.

Rosického chvíle, na kterou se tolik těšil, přišla v 71. minutě, kdy na kraji zálohy vystřídal Iwobiho.

Pětatřicetiletý záložník nehrál od poloviny června, kdy si v kvalifikaci mistrovství Evropy poranil koleno a musel na operaci. Minulý týden nastoupil za juniorku, teď si užil start v prvním týmu.

Vydra potvrdil, že v Anglickém poháru se mu střelecky daří. Ve třetím kole proti Huddersfieldu dal v prvním utkání gól a v odvetě zařídil postup dokonce hattrickem. Proti Walsallu zvyšoval ve 41. minutě na 2:0 a v závěru utkání upravil na konečných 4:0.