Fotbalisté Rapidu Vídeň vedou rakouskou ligu.

Fotbalisté Rapidu Vídeň vedou rakouskou ligu. | foto: Reuters

Rapid vyhrál gólem v nastaveném čase, Necid se v Turecku opět trefil

• 1
Fotbalisté Rapidu Vídeň, kteří se v základní skupině Evropské ligy utkají s Plzní, rozhodli o své výhře 1:0 v rakouské lize na hřišti Riedu až v nastaveném čase. Díky tříbodovému zisku zůstanou i po desátém kole v čele tabulky.

Hosté ovládli zápas ve statistice držení míče (71%) a soupeře i přestříleli, vyložených šancí ale v utkání příliš k vidění nebylo. Rozhodující okamžik nastal až ve třetí minutě nastavení po akci dvou střídajících hráčů. Alar poslal od rohového praporku přesný centr na Jeliče a bývalý útočník Žiliny hlavou přesně zakončil.

Rapid nastoupil v sestavě: Novota - Pavelic, M. Hofmann, Dibon, Stangl - Schobesberger (89. Alar), Schwab, S. Hofmann, Grahovac, Kainz (83. Huspek) - Prosenik (77. Jelič).

Výsledky 10. kola: Ried - Rapid Vídeň 0:1, Altach - Grödig 1:0, Austria Vídeň - Wolfsberg 1:0, Salcburk - Mattersburg 4:2, Mödling - Sturm Štýrský Hradec 0:1

Slovensko

Výsledky 11. kola: Žilina - Michalovce 2:0 (30. Mihálik, 70. Beneš), Slovan Bratislava - Podbrezová 3:1 (22. González, 49. Vittek, 75. Priskin - 37. Kupčík), Senica - Myjava 0:1 (48. Daniel), Ružomberok - Dunajská Streda 1:0 (49. Jakubko), Trenčín - Skalica 3:0 (8., 43. a 80. Bero), Trnava - Zlaté Moravce 2:1 (57. Godál z pen., 74. Mikovič - 55. Kana z pen.)

Nizozemsko

Groningen, jeden ze soupeřů Liberce, prohráli v nizozemské lize na hřišti vedoucího Ajaxu Amsterdam 0:2. Groningen tak nenavázal na předchozí dvě výhry a zůstal ve středu tabulky.

Ajax soupeře přestřílel 17:2 a měl jasnou převahu. V prvním poločase poslal domácí do vedení Gudelj, šestou výhru Ajaxu ze sedmi utkání pojistil v 81. minutě Schöne.

Groningen odehrál zápas v sestavě Padt - Kappelhof, Reijnen, Lindgren, Burnet - Maduro, Drost (71. Bacuna), Tibbling - Linssen, Hoesen (46. Mahi), Rusnák (72. Antonia).

V dresu Heraclesu Almelo se trefil český útočník Jaroslav Navrátil, porážce 1:3 s Alkmaarem ale nezabránil. Jeho tým prohrál teprve podruhé v sezoně a drží se překvapivě vysoko - na druhém místě tabulky.

Výsledky 7. kola: Heerenveen - Arnhem 0:0, Utrecht - Leeuwarden 3:3, Ajax Amsterodam - Groningen 2:0, Alkmaar - Almelo 3:1 (za hosty gól Navrátil), PSV Eindhoven - Nijmegen 2:1, Graafschap - Tilburg 2:2, Feyenoord Rotterdam - Zwolle 2:0, Haag - Excelsior Rotterdam 3:3, Twente Enschede - Roda Kerkrade 2:1.

Belgie

Fotbalisté Oostende i s českým stoperem Davidem Rozehnalem v základní sestavě uhráli v 9. kole belgické ligy remízu s Mouscronem a drží se v čele tabulky. Na druhý Waregem mají tříbodový náskok.

Výsledky 9. kola: Waasland-Beveren - Gent 1:3, Mechelen - Charleroi 0:1, Mouscron-Péruwelz - Ostende 2:2, Standard Lutych - Lovaň 2:2, Lokeren - FC Bruggy 0:1, Anderlecht - St. Truiden 1:0, Kortrijk - Genk 1:0.

Turecko

Útočník Tomáš Necid skóroval v turecké lize ve druhém utkání po sobě. Na rozdíl od premiérového gólu v soutěži tentokrát svou trefou pomohl Bursasporu k vítězství. Jeho tým porazil Eskisehirspor 2:0 a z předposledního místa v tabulce se posunul o čtyři příčky a je třináctý.

Necid odstartoval cestu Bursasporu v 84. minutě, kdy otevřel skóre po centru Ricarda Fatyho. Právě senegalský záložník pak v nastaveném čase zpečetil vítězství domácího týmu.

Výsledky 6. kola: Osmanlispor - Trabzonspor 3:1, Akhisar - Genclerbirligi 1:0, Galatasaray - Gaziantepspor 2:1, Konyaspor - Mersin 2:0, Antalyaspor - Sivasspor 1:1, Besiktas - Fenerbahce 3:2, Kasimpasa - Rizespor 1:1, Kayserispor - Basaksehir 0:1, Bursaspor - Eskisehirspor 2:0 (jeden gól Necid).

Polsko

Výsledky 10. kola: Leczna - Bielsko-Biala 1:2, Cracovia Krakov - Chorzów 2:1, Poznaň - Zabrze 1:1, Gdaňsk - Zaglebie Lubin 3:1, Legia Varšava - Nieciecza 1:1, Štětín - Bialystok 2:1.

16. Poznaň 10 1 2 7 6:14 5

Poznámka: Wisle Krakov a Zabrze byl odečten bod za porušení licenčních pravidel.

Bělorusko

Soupeř Viktorie Plzeň v základní skupině Evropské ligy, Dinamo Minsk, remizoval v 21. kole běloruské ligy na hřišti Naftanu Novopolock 2:2. V tabulce Dinamu patří druhé místo, na vedoucí BATE Borisov ztrácí už 12 bodů.

Dinamo šlo po poločase do šatny s jednogólovým náskokem po trefě záložníka Udojiho. Domácí ale brankami Teverova a Teplova v rozmezí 57. a 59. minuty otočili stav. Čtvrtou remízu v řadě pro hosty zařídil v závěru druhým gólem v zápase Udoji.

Minsk nastoupil v sestavě Gutor - Veretilo, Politevič, Koncevoj, Vitus - Adamovič (51. Neacsa), Voronkov (82. Rassadkin), Korzun, Korytko (62. Bulyga), Udoji - Bečiraj.

Kypr

Fotbalisté APOELu Nikósie, kteří v základní skupině Evropské ligy narazí na pražskou Spartu, vedou po výhře 4:0 nad Arisem Limassol kyperskou ligu o skóre před Larnakou.

APOEL góly rozdělil rovnoměrně do obou poločasů. V tom prvním otevřel skóre pátou trefou v sezoně Cavenaghi, na nějž navázal Efrem. Druhý poločas patřil záložníkovi De Vincentimu, který dvěma brankami utnul jakékoliv šance Limassolu na druhý bodový zisk v sezoně.

APOEL nastoupil v sestavě Waterman - Sergio, Morais, Carlao, Ioannu - Artymatas, Makrides - Efrem (60. Charalambidis), Štilič (67. Aloneftis), De Vincenti - Cavenaghi (79. Piatkowski).

Řecko

Asteras Tripolis, soupeř fotbalistů Sparty v základní skupině Evropské ligy, prohrál v 5. kole řecké ligy s Levadiakosem 1:2. Na výhru na jeho stadionu čeká Tripolis už od února 2012 a ani ve čtvrtém zápase ji nedokázal přerušit.

Rozhodly o tom dvě branky domácího Mantziose nejprve v závěru prvního poločasu a poté v úvodu druhé půle. Snížit se podařilo Giannouvi, vyrovnat už však hosté nedokázali.

Asteras je v tabulce po neúplném pátém kole na 7. místě s osmibodovou ztrátou na zatím stoprocentní Olympiakos. Stejně bodů jako soupeř Sparty (7) má dalších pět týmů.

Asteras hrál v sestavě: Thedoropulos - Lluy (84. Zisopulos), Sankaré (59. Moukam), Goian, Giannulis - Dimutsos (23. Kurbelis), Hamdání, Iglesias - Giannou, Shkurtaj, Mazza.

Portugalsko

Fotbalisté Bragy, kteří jsou v základní skupině Evropské ligy s Libercem, zvítězili v 6. kole portugalské ligy na stadionu Guimaraese 1:0 a dostali se na čtvrté místo v tabulce.

O vítězství Bragy rozhodl v druhém poločase Rafa, který se čtvrthodiny před koncem dostal přes domácí obranu a poslal míč vedle vyběhnutého brankáře. Braga už vítězství udržela a připsala si první body ze stadionů soupeřů v této sezoně.

Barga hrála v sestavě: Kricjuk - Carneiro (35. Eduardo), Ferreira, Pinto (9. Boly), Djavan - Mauro, Vukčevič, Silva, Rafa - Fonte, Stojiljkovič (82. Luiz).