Čtvrtfinále FA Cupu: Celtic - Rangers!

• 2
Skotský FA Cup čeká ve čtvrtfinále velký šlágr. Střetnou se v něm totiž největší rivalové - Rangers se Celtikem. Rozhodly o tom osmifinálové souboje, ve kterých oba týmy uspěly. Rangers vyhráli 2:0 v Kilmarnocku a Celtic porazil domácí Hearts dokonce 3:0. V dalších utkáních zvítězili vesměs favorité.

Stilian Petrov skóroval za Celtic dvakrát. V posledních sedmi zápasech vstřelil šest gólů. V sobotním duelu mu pokaždé výhodnou pozici připravil kanonýr Henrik Larsson, který přidal v poslední minutě třetí trefu.

Domácí mužstvo přišlo na konci zápasu o dva hráče. V 83. minutě byl nejprve vyloučen Hartley a v poslední minutě Maybury za faul na pronikajícího Lennona.

Skotský lídr nebyl během utkání ani jednou vážněji ohrožen.

Rangers, kteří byli ve čtvrtek vyřazeni z Ligového poháru, musí přejít přes neporaženého ligového lídra, aby měli v letošní nepovedené sezoně šanci získat alespoň nějakou trofej. V lize na svého odvěkého rivala ztrácí jedenáct bodů.

Ronald de Boer dostal Rangers do vedení ve dvaašedesáté minutě, o pět minut později přidal pojišťovací gól Shota Arveladze z penalty poté, co byl nedovoleně zastaven kilmarnockým obráncem Gordonem Greerem.

Oba týmy měly šance, hlavně v prvním poločase Martin Hardie, který z voleje tvrdou střelou trefil tyč. Na druhé straně mířil De Boer hlavou z blízkosti jen do tyče.

Alex McLeish, trenér Rangers, byl rád, že po čtvrtečním penaltovém vyřazení ze semifinále Ligového poháru s Hibernianem tým uspěl alespoň v FA Cupu. "Byl to dost náročný týden," řekl.

Doufal, že jeho svěřenci uspějí. "Kdyby to nezvládli dnes, tak už snad nikdy. Díky bohu se to povedlo."

Postupuje i finalista Ligového poháru Livingston, který si snadno poradil s neligovým Spartans. V zápase se hattrickem blýskl Lilley.

Tentokrát sice Robert Sloan z Hearts (vpravo) uhlídal Stilliana Petrova, kanonýr Celtiku se však v 4. kole FA Cupu skóroval dvakrát.