Momentka ze semifinálového utkání Anglického poháru mezi Manchesterem City a Chelsea, které se hrálo v londýnském Wembley. | foto: Reuters

Chelsea trápila City, ale do finále poháru neprošla. V závěru rozhodl Silva

• 1
Prvním finalistou anglického FA Cupu je obhájce trofeje Manchester City. Favorit v sobotním semifinále v londýnském Wembley porazil Chelsea 1:0 gólem Bernarda Silvy z 84. minuty.

Druhé semifinále je na programu v neděli. Manchester United v něm vyzve druholigové Coventry, největší překvapení aktuálního ročníku soutěže.

City zvládlo sobotní zápas i bez zraněného střelce Haalanda, během devadesáti minut přežilo několik šancí soupeře. A hlavně: svěřenci trenéra Pepa Guardioly částečně odčinili středeční vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Realem Madrid, kterému podlehli po penaltovém rozstřelu.

Jeden z pokutových kopů neproměnil i jediný sobotní střelec Silva.

Oba brankáři měli od začátku zápasu plné ruce práce. Hostující Petrovič zneškodnil šance De Bruyneho, Fodena a Grealishe, zatímco střely Jacksona, Palmera a Maduekeho kryl Ortega. Střeleckou impotenci obou týmů prolomil až šest minut před koncem Silva, který dorazil střelu De Bruyneho.

Manchester City natáhl sérii bez porážky na 29 soutěžních zápasů za sebou a vytvořil nový klubový rekord.

Manchester City - Chelsea FC 1:0 (0:0)

Branky: 84. Silva. Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook. ŽK:58. Álvarez, 83. Foden, 86. Bruyne - 45. Caicedo, 83. Petrović, 86. Enzo.

Manchester City Ortega – Walker (C), Stones (46. Dias), Akanji, Aké – Rodri – Grealish (66. Doku), De Bruyne, B.Silva, Foden – Álvarez (89. Bobb)

Chelsea FC Petrović – Gusto (79. Disasi), Chalobah, Silva, Cucurella (89. Chilwell) – Caicedo, Enzo (89. Sterling) – Madueke (79. Mudryk), Gallagher (C), Palmer – Jackson