Čech odchytal za Chelsea celý zápas

• 8
Pittsurgh - Český reprezentační brankář Petr Čech poprvé odchytal v dresu Chelsea celý zápas. A přípravné utkání proti AS Řím hrané v americkém Pittsburghu se mu povedlo - ani jednou neinkasoval. Londýnský klub svého italského rivala zdolal 3:0, přesto bude asi v dalším utkání, 2. srpna s AC Milán, chytat Carlo Cudicini.

Po úvodním gólu Joea Colea z 11. minuty zvýraznili vítězství Chelsea Mateja Kežman a Didier Drogba, kteří potvrdili pověst skvělých kanonýrů, s níž na Stamford Bridge přišli.

Čech, jenž při svém debutu odchytal druhý poločas proti Celtiku Glasgow a jednou inkasoval, tentokrát odolal všem pokusům římských hráčů. Blýskl se i při volném kopu Franceska Tottiho.

"Mohlo to být šest nebo sedm nula, měli jsme spoustu šancí. Máme skvělý tým. Vystřídali jsme sedm hráčů a ve druhém poločase byl ten rozdíl vidět," řekl Čech televizní stanici Sky Sports.

V dalším duelu proti AC Milán 2. srpna ve Philadelphii prý trenér José Mourinho dá v brance přednost Carlu Cudicinimu.

Drogba, jenž se stal díky přestupu za 24 milionů liber nejdražší posilou v historii Chelsea, se trefil hned v prvním utkání za svůj nový tým.

Obě mužstva dohrávala zápas v deseti. Olivier Dacourt v 66. minutě ošklivě fauloval Arjena Robbena, což popudilo Kežmana, který se na francouzského záložníka vrhl. Oba účastníci potyčky byli vyloučeni.