Diskuze

Šílený finiš bláznivé nadstavby: trojice o titul, životní gól. Snové, zářil hrdina

Během posledních minut závěrečného kola nadstavbové části belgické fotbalové ligy se na čele průběžné tabulky vystřídaly všechny tři celky bojující o titul. Strhující finiš nakonec ovládly Antverpy, které si pohár mistra zajistily vyrovnávacím gólem v nastavení proti Genku, jehož fanoušci už tou dobou nedočkavě slavili...
JM

J96a16n 91M70u36s66i53l

6. 6. 2023 0:22

Takže Antverpy vyhodily Priskeho, a vyhrály titul.

A vyhozený Priske vyhrál titul taky

Win-win pro všechny.

1 0
možnosti
FV

Paráda! Ten belgický formát nadstavby se mi líbí daleko víc než ten český. Hned bych ho tu zavedl.

1 0
možnosti
JV

V iných športoch je zase play off a titul môže pokojne získať aj 32. tím po ZČ (ako teraz Florida v NHL).

Toto je nejaký hybrid, ktorý v závere zvýši napätie a zároveň neignoruje ani ZČ. Podľa mňa je to zaujímavý model.

0 2
možnosti
JM

J45a43n 52M66u13s33i79l

6. 6. 2023 0:18

Tak vzhledem k tomu že do play off NHL postupuje 16 týmů, tak Florida rozhodně nebyla 32. po základní části..

2 0
možnosti
PS

Kdo kdy dělal nějaký sport, tak ví, jaká je to dřina a tyhle výmysly těch méně schopných: kdo dá góla vyhrál, ačkoliv prohrává o 5, kdo moc vede, tomu body sebereme, aby to přece bylo zajímavější, jen štvaly.

Buď si hrajeme na dlouhodobou soutěž, pak mistrem je vítěz, nebo můžeme ligu rozdělit třeba do 6 krátkých turnajů a mistra z toho vyhlašovat každé 2 měsíce.

4 5
možnosti
PS

A kdyby mistra vylosovali a nehrálo se vůbec nic, tak by to mělo podobný náboj a bylo by to spravedlivější.

0 7
možnosti
TS

Půlení bodů je strašně nespravedlivé a mj. to v základní části snižuje důležitost bodových zisků ze vzájemných zápasů konkurentů, ty největší zápasy tak přichází o důležitý náboj.

Když už někde chtějí body půlit, tak mají půlit jen bodové zisky ze zápasů proti soupeřům, kteří skončili mimo skupinu o titul.

5 2
možnosti
MJ

S tou nadstavbou je to pěkný guláš. Raději mám klasiku jako v Anglii, včetně playoff nižších lig, které dokáže vyprodat Wembley.

18 1
možnosti
OH

Nadstavba je šílenost sama o sobě. V Belgii navíc to dělení bodů je totální šílenost

19 2
možnosti
KJ

Proti nadstavbě jako takové nic nemám, ale dávat v ní jiné body než v základní částí je nesmysl.

10 2
možnosti
JK

Tak raději tato náádherná střela v čase 93:34 než penaltička v 116 minutě jako Spartička