Esteban Saveljich (vpravo) z Vallecana se snaží zastavit Philippa Coutinha z...

Esteban Saveljich (vpravo) z Vallecana se snaží zastavit Philippa Coutinha z Barcelony. | foto: Reuters

Další nezdar trápící se Barcelony, ztratil i vedoucí Real Madrid

• 5
Fotbalisté Barcelony v 11. kole španělské ligy nečekaně prohráli 0:1 na stadionu nováčka Vallecana. Trápící se Katalánci v domácí soutěži nebodovali ve třetím z posledních čtyř zápasů a v neúplné tabulce jsou na devátém místě. Body ztratil i Real Madrid, který jen remizoval 0:0 s Pamplonou a je v čele tabulky jen díky lepšímu skóre než má trio pronásledovatelů.

Vallecanu zařídil cenný triumf ve 30. minutě kolumbijský kanonýr Falcao. „Barca“ mohla odpovědět v 72. minutě, ale Depay neproměnil penaltu. To se nizozemskému útočníkovi v ligovém utkání stalo poprvé od února 2019 a po sérii 11 úspěšných pokusů.

Barcelonští si tak nespravili chuť po nedělní domácí porážce od úhlavního rivala Realu Madrid (1:2) a poprvé od září 1987 venku prohráli třetí soutěžní duel po sobě bez vstřelené branky.

Dani Carvajal (vpravo) z Realu Madrid v souboji s Javim Martinezem z Pamplony.

Po nezáživném prvním poločase na madridském stadionu Santiago Bernabéu byly ve druhém poločase oba týmy blízko gólu. Hostující Moncayola trefil tyč, na druhé straně zamířil do brankové konstrukce také kanonýr Realu Benzema. Jeho spoluhráč Casemiro lobem těsně minul a „Bílý balet“ tak doma podruhé za sebou v lize hrál bez branek.

FC Sevilla na Mallorce zachránila remízu 1:1 a je o skóre druhá. Na třetí příčku se vyšvihnul další sevillský tým Betis po vítězství 4:1 nad Valencií. Betis naplno bodoval potřetí v řadě.

Výsledky 11. kola:
Mallorca - FC Sevilla 1:1 (22. Sánchez - 73. Lamela), Vallecano - FC Barcelona 1:0 (30. Falcao),  Betis Sevilla - Valencie 4:1 (14. z pen. a 30. Iglesias, 61. Pezzella, 68. Juanmi - 39. Gabriel Paulista).

Rayo Vallecano - FC Barcelona 1:0 (1:0)

Branky: 30. Falcao. Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Porras. ŽK:24. Trejo, 83. Saveljich - 52. Coutinho, 66. Piqué.

Rayo Vallecano Dimitrievski – Balliu, Saveljich, Catena, F. García – Valentín (90+2. Mario Suárez), Comesaña (63. Unai López) – Palazón, Trejo (76. Ciss), Á. García – Falcao (76. Nteka).

FC Barcelona ter Stegen – Roberto, Piqué, García, J. Alba – González (84. L. de Jong), S. Busquets, Coutinho (74. Gavi) – Dest, Agüero, Depay.

RCD Mallorca - Sevilla FC 1:1 (1:0)

Branky: 23. A. Sánchez - 73. Lamela. Rozhodčí: Santiago Jaime Latre. ŽK:50. A. Sánchez, 83. Oliván, 90+6. Reina, 90+8. Russo - 41. Acuňa, 51. Ó. Torres, 74. Lamela, 90+3. Delaney. ČK:90+2. J. Costa.

RCD Mallorca Reina (C) – Gayá, Valjent, Russo, Oliván – A. Sánchez, de Galarreta (78. Sevilla), Baba, D. Rodríguez (90+4. Sastre) – Ndiaye (72. Sedlar), Ángel Rodríguez (78. Niño).

Sevilla FC Bunú – Acuňa (46. Ocampos), Diego Carlos, Koundé, Navas (C) – Ó. Torres (53. Delaney), Fernando, Jordán (82. Rakitić) – Suso (52. Lamela), Mir, Munir (54. Augustinsson).

Real Betis - Valencia CF 4:1 (2:1)

Branky: 14. Iglesias, 30. Iglesias, 61. Pezzella, 68. Juanmi - 39. Paulista. Rozhodčí: Díaz – Becerril, Santaursula. ŽK:37. V. Ruiz, 54. G. Rodríguez - 12. Alderete, 49. Guillamón, 70. Guedes, 73. Foulquier, 78. M. Vallejo. Diváci: 24 288.

Real Betis Bravo – Montoya, Pezzella, Ruiz, Moreno – Carvalho (84. R. González), Rodríguez (63. Guardado) – Canales, Fekir (74. Ruibal), Juanmi (74. J. Sánchez) – Iglesias (84. da Silva).

Valencia CF Cillessen – Foulquier, Paulista (45+3. Diakhaby), Alderete, Gayá – Guedes (76. Vallejo), Wass (76. Račić), Guillamón, Vázquez (60. Musah) – Mendonça, Duro (60. Costa).

Real Madrid CF - CA Osasuna 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Soto Grado – Cuadra Fernández, Pérez del Palomar. ŽK:28. Camavinga - 15. U. García. Diváci: 35 619.

Real Madrid CF Courtois – Carvajal (69. L. Vázquez), Militao, Alaba, F. Mendy (69. Marcelo) – Kroos, Casemiro, Camavinga (46. Rodrygo) – Asensio (69. E. Hazard), Benzema (C), Vinícius Júnior.

CA Osasuna Herrera – N. Vidal, U. García, D. García, Cruz, M. Sánchez – Moncayola (90. Oier), Torró, J. Martínez (67. R. García) – E. Ávila (67. Brašanac), Kike García (89. Barbero).