Curtis Jones (vpravo) z Liverpoolu v zápase s Chelsea.

Curtis Jones (vpravo) z Liverpoolu v zápase s Chelsea. | foto: AP

Chelsea remizovala s Liverpoolem, Leeds už není na sestup

• 1
Fotbalisté Chelsea v prvním utkání po konci trenéra Grahama Pottera remizovali v dohrávce 7. kola Premier League na svém hřišti s Liverpoolem 0:0. Brighton zvítězil 2:0 v Bournemouthu a přiblížil se na rozdíl čtyř bodů pátému Manchesteru United.

Potter skončil v Chelsea po nedělní porážce s Aston Villou a tentokrát vedl tým do utkání jeho asistent a dočasný kouč Bruno Saltor. Jeho svěřenci dostali míč za záda gólmana Alissona dvakrát, ani jeden gól ale nebyl uznaný.

Oba celky nevyhrály potřetí za sebou, jejich vzájemný souboj navíc počtvrté v řadě skončil po 90 minutách bezbrankovou remízou. Chelsea je v tabulce na 11. místě, Liverpool je osmý.

Na programu byly i tři dohrávky 8. kola. Zápas Bournemouthu s Brightonem rozhodl v první půli pohotovou patičkou osmnáctiletý útočník Ferguson, jenž se v jedenáctém ligovém startu v sezoně trefil počtvrté. V závěru přidal pojistku premiérovou trefou v soutěži Enciso. Brighton neprohrál popáté za sebou.

Bournemouth se propadl na sestupovou příčku, protože Leeds zdolal v záchranářském souboji 2:1 Nottingham. Všechny branky padly v prvním poločase, obrat dokonal v závěru úvodního dějství Sinisterra.

Jack Harrison z Leeds United slaví gól.

Leicester v prvním utkání po odvolání trenéra Rodgerse podlehl doma 1:2 Aston Ville. Celek z Birminghamu získal z posledních šesti zápasů 16 bodů a vyhoupl se už na sedmé místo tabulky. Leicesterští čekají na výhru sedm duelů a jsou předposlední.

Střeleckou formu potvrdil útočník Aston Villy Watkins, jenž se trefil v šestém venkovním zápase v řadě. To se v Premier League naposledy povedlo před šesti lety bývalému kanonýrovi Manchesteru City Sergiu Agüerovi. Ještě do pauzy srovnal Barnes, v 70. minutě ale byl vyloučen domácí Dewsbury-Hall a v 87. minutě rozhodl po pár sekundách na hřišti střídající Traoré.

Výsledky dohrávaného 7. a 8. kola: Bournemouth - Brighton 0:2 (28. Ferguson, 90.+1 Enciso), Leicester - Aston Villa 1:2 (35. Barnes - 24. Watkins, 87. Traoré), Leeds - Nottingham 2:1 (20. Harrison, 41. Sinisterra - 12. Mangala), Chelsea - Liverpool 0:0.

Chelsea FC - Liverpool FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick, D. Cook. ŽK:68. Kovačić - 46. Matip, 56. Tsimikas, 61. C. Jones, 74. Fabinho. Diváci: 40 093.

Chelsea FC Arrizabalaga – W. Fofana, Koulibaly, Cucurella – R. James, E. Fernández, Kanté (C) (70. Gallagher), Chilwell (78. Mudryk) – Havertz, Kovačić – Félix (85. Sterling).

Liverpool FC Alisson – Gomez, Konaté, Matip, Tsimikas (66. Robertson) – C. Jones (79. Gakpo), Fabinho, J. Henderson (C) – Jota, Firmino (65. Saláh), Núñez (79. Milner).

Přejít na on-line reportáž

Leicester City - Aston Villa FC 1:2 (1:1)

Branky: 36. Barnes - 24. Watkins, 88. Be. Traoré. Rozhodčí: Scott – Meredith, Lewis. ŽK:54. Castagne, 65. Dewsbury-Hall, 89. Faes. ČK:70. Dewsbury-Hall. Diváci: 32 086.

Leicester City Iversen – Castagne, Souttar, Faes, Kristiansen – Mendy, Dewsbury-Hall – Ndidi, Maddison (C) (85. Pereira), Barnes – Vardy (77. Daka).

Aston Villa FC Martínez – Young (86. Chambers), Konsa, Mings, Moreno (86. Digne) – McGinn (C), Luiz, Buendía, Ramsey (80. Durán) – Watkins, Bailey (86. Traoré).

Leeds United - Nottingham 2:1 (2:1)

Branky: 20. Harrison, 45+1. Sinisterra - 12. Mangala. Rozhodčí: Jones – Hussin, Smith. ŽK:90+1. Summerville - 8. N. Williams, 65. Br. Johnson, 84. Felipe, 89. Kouyaté. Diváci: 36 740.

Leeds United Meslier – Ayling (C), Koch, Struijk, Firpo – McKennie, Roca – Sinisterra (74. Rodrigo), Aaronson (74. Summerville), Harrison – Bamford (90+2. Kristensen).

Nottingham Navas – N. Williams, Felipe, Niakhaté, Toffolo – Mangala (56. Shelvey), Freuler (C) (64. Kouyaté), Danilo (56. Awoniyi) – Br. Johnson, Gibbs-White (72. Scarpa), E. Dennis (72. A. Ayew).

Bournemouth - Brighton & Hove 0:2 (0:1)

Branky: 28. E. Ferguson, 90+1. Enciso. Rozhodčí: Bond – Cann, Hopton. ŽK:90+5. L. Cook - 60. Steele. Diváci: 10 266.

Bournemouth Neto (C) – A. Smith, Stephens, Senesi (85. Zabarnyj), Kelly – Ouattara (85. L. Cook), Traorè (72. Brooks), Lerma, Christie (58. Tavernier) – Billing (85. Semenyo) – Solanke.

Brighton & Hove Steele – Veltman, Dunk (C), Webster, Estupiñán – Groß, Caicedo (80. Ayari) – March, Mac Allister (73. Enciso), Mitoma (90+3. Undav) – E. Ferguson (73. Welbeck).