Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 8. 6. 2013 15:45

Valná hromada fotbalové asociace

Jednání a volbu noveho vedení českeho fotbalu komentuje Miloslav Novák

VALNÁ HROMADA FOTBALOVÉ ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY
15:43
Delegáti valné hromady volí do jednotlivých komisí, zasedání pomalu končí. Končí i bezmála šestihodinová on-line reportáž. Děkujeme za pozornost.
15:17
"Valná hromada probíhá poměrně v klidu, bez kontroverzí, ale čeká nás těžká práce. Nejvíc ze všeho musíme zvýšit důvěryhodnost pro veřejnost. Ta důvěra je v totální krizi. Mně půjde o to, aby se vztahy na úrovni profesionálního fotbalu uklidnily. Co nyní probíhá v médiích je alarmující a my se musíme zamyslet nad tím, že ten problém je v nás," prohlásil po zvolení Tomáš Paclík, majitel Plzně a znovuzvolený člen výkonného výboru za ligové kluby.
15:03
Následuje volba členů do odvolací komise. Poté do revizní a kontrolní komise a nakonec do arbitržání komise.
15:00
VÝKONNÝ VÝBOR JE KOMPLETNÍ, ZA ČLENY ZA LIGU BYLI ZVOLENI FRANTIŠEK HRDLIČKA, JOSEF LÉBR A TOMÁŠ PACLÍK. HRDLIČKA A PACLÍK SVÉ POSTY OBHÁJILI, LÉBR JE NOVÝ. Největší podporu profesionálních klubů měl teplický Hrdčlika, obdržel 20 hlasů z 32 možných. Lébr, šéf Olomouce, měl devatenáct a plzeňský majitel Paclík 17. Poražení jsou Radomil Procházka (13 hlasů), Jiří Rýva (10), Jaroslav Starka a Jan Wolf (oba 8)
14:49
Zbývá zvolit zbývající tři členy výkonného výboru, které určí 32 profesionálních klubů. Kandidují například Tomáš Paclík z Plzně, Jaroslav Starka z Příbrami či František Hrdlička z Teplic.
14:45
MIROSLAV VRZÁČEK A VLASTIMÍR HRUBČÍK ZASEDNOU VE VÝKONNÉM VÝBORU ZA OKRESY A KRAJE NA MORAVĚ. Oba dostali 20 hlasů, jejich konkurenti Martin Bednář a Stanislav Kaláb 12 hlasů.
14:42
JOSEF TANCOŠ A ROSTISLAV VOTÍK OBHÁJILI SVŮJ POST VE VÝKONNÉM VÝBORU ZA OKRESY A KRAJE V ČECHÁCH. Oba byli jedinými kandidáty, takže tajná volba byla jen formalitou. Tancoš získal 58 a Votík 56 hlasů z 66 možných.
14:10
Schyluje se k volbě členů výkonného výboru za kraje a okresy z Čech a Moravy. Každá komora má dva členy. Jednání je tedy opět přerušeno, jde se volit.
14:06
PŘEDSEDOU ŘÍDÍCÍ KOMISE ZA MORAVU BYL ZVOLEN SOUČASNÝ ŠÉF PAVEL BLAHA Blaha obdržel 24 hlasů, jeho konkurent Ladislav Dofek pouze 10.
13:37
Berbr je sice místopřesedou, ale v 13členném výkonném výboru nemusí mít většinu. Za Peltou by totiž měla stát Morava, tedy místopředseda Zlámal i tři členové. Dalším spojencem bude určitě Dušan Svoboda, místopředseda za ligu. To je šest členů. Zbývá tak ještě jeden hlas, který může přinést člen za ligu. Jelikož prvoligové a druholigové kluby jednoznačně podpořily Svobodu proti Šeterleho, o němž se spekulovalo, že je to Berbrův muž, nemusel by to být takový problém.
13:17
Následuje volba předsedy Řídící komise na Moravě. Jelikož kandidují Pavel Blaha a Ladislav Dofek, musí se hlasovat tajně. Jednání je přešušeno do 14.00. Delegáti české komory se odebrali na oběd.
13:14
DAGMAR DAMKOVÁ BYLA ZVOLENA PŘEDSEDKYNÍ ŘÍDÍCÍ KOMISE PRO SOUTĚŽE V ČECHÁCH. Zvedlo pro ní ruku 53 delegátů, nikdo nebyl proti, 4 se zdrželi. Damková je šéfka sudích pro první a druhou ligu, teď získala i funkci ve vládě nad fotbalem. Damková je také životním partnerkou Romana Berbra.
13:11
DUŠAN SVOBODA BYL ZVOLEN MÍSTOPŘEDSEOU ZA LIGU. JEDNOZNAČNĚ PORAZIL JAROMÍRA ŠETERLEHO. Svobodu volilo 23 profesionálních klubů, Šeterloho pouze devět.
13:06
I Roman Berbr poděkoval za podporu: "Slova předsedy si beru k srdci. Pro fotbal nebudu pracovat deset hodin, ale dvanáct. A k tomu, co bylo v posledních dnech o mně v novinách, tak se vyjádřím během tří týdnů do časopisu Gól," řekl Berbr delegátům.
12:46
Jednání je na patnáct minut přerušeno.
12:44
Následuje tajná volba, kandidují stávající šéf Dušan Svoboda ze Sparty a proti němu Jaromír Šeterle, protřelý funkcionář. Volí jen zástupci 32 profesionálních klubů.
12:42
ROMAN BERBR BYL ZVOLEN MÍSTOPŘEDSEDOU ZA ČECHY, JE TEDY DRUHÝM MÍSTOPŘEDSEDOU ASOCIACE. Pro bylo 108, proti 11 delegátů, 8 se zdrželo.
12:37
ZDENĚK ZLÁMAL JE MÍSTOPŘEDSEDOU ZA MORAVU, JE PRVNÍ MÍSTOPŘEDSEDOU ASOCIACE. Pro bylo 69 delegátů moravské komory, dva se zdrželi, nikdo nebyl proti.
12:37
"Chci poděkovat za podporu, je to pro mě závazek. Když budeme živí a zdraví, tak to zvládneme. Fotbal je fenomén, je nesmrtelnej," řekl Pelta.
12:36
Pro Miroslava Peltu hlasovalo 123 delgátů české komory ze 126. Dva se zdrželi, jeden byl proti. V moravské komoře bylo pro 67, proti jen jeden, zdrželi se dva.
12:35
FOTBAL MÁ NOVÉHO PŘEDSEDU. BYL ZVOLEN OPĚT MIROSLAV PELTA. A TO JEDNOZNÁČNĚ.
12:32
Volí se předseda.
12:31
Do VV za člena za okresy v Čechách kandidují jen Votkík a Tancoš. Tedy současní členové. Ostatní se kandidatury stáhli.
12:25
Předseda volební komise Jiří Kureš oznamuje kandidáty na jednotlivé funkce ve výkonném výboru. Na předsedu Řídící komise pro soutěže v Čechách kandiduje jen Dagmar Damková.
12:13
Neprošel návrh na úpravu stanov, podle níž by delegáti na valné hromadě mohli vystupovat jen na základě plné moci. Pak už by volili jen rozhodčí. Návrh zablokovala moravská komora.
12:04
Pokračují projevy zástupců různých komisí, samotné volby se už blíží.
11:41
Zpráva arbitrážní komise byla bez připomínek.
11:38
Po Haindlové přichází přečíst zprávu o fungování předseda arbitrážní komise Stanislav Bernard. "Budu stručný," začal svůj projev.
11:35
"Snad se brzy setkáme. Jak brzy, to záleží na vás všech," ukončila Haindlová svůj projev. Chtěla kandidovat na předsedkyni asociace, ale nesehnala dostatek nominací, aby vůbec mohla kandidovat.