PŘEVLÉKAČKA. Přestože mexičtí fotbalisté vyhráli finále severoamerického

PŘEVLÉKAČKA. Přestože mexičtí fotbalisté vyhráli finále severoamerického šampionátu nad USA v tmavých dresech, oslavám už dominovala tradiční zelená. Nápisy na tričkách hovoří jasně, že tým byl připraven. | foto: AP

Fantastickým obratem získali Mexičané titul severoamerických šampionů

• 3
Mexičtí fotbalisté obhájili prvenství ve Zlatém poháru. V repríze předchozího finále šampionátu Severní a Střední Ameriky opět porazili USA, tentokrát 4:2. Američané přitom na stadionu Rose Bowl v Pasadeně vedli před 93 420 diváků už 2:0, ještě do přestávky ale o vedení přišli a soupeř po změně stran dvěma góly strhl vítězství na svoji stranu.

Tým USA toužil po odvetě za drtivou finálovou porážku 0:5 z roku 2009 a po gólech Michaela Bradleyho a Landona Donovana v první pětadvacetiminutovce vše nasvědčovalo tomu, že se jim podaří.

Pablo Barrera a Andreas Guardado ale stejně rychle vyrovnali a už v 50. minutě Mexičané vedli po druhém gólu útočníka Barrery z anglického West Hamu. Posledním střelcem turnaje byl Giovani Dos Santos.

NEJUŽITEČNĚJŠÍ HRÁČ. Mexický fotbalista Javier Hernandez byl na Zlatém poháru vyhlášen neužitečnějším hráčem.

NEPLAKEJ. Amerického brankáře Tima Howarda utěšuje po prohraném finále Zlatého poháru člen realizačního týmu.

Naprázdno tentokrát vyšel kanonýr Manchesteru United v sestavě vítězů Javier Hernández. Za sedm vstřelených gólů na turnaji mu však patří cena pro nejužitečnějšího hráče.

Mexičané ovládli Zlatý pohár pošesté v historii, Spojené státy zůstaly na čtyřech titulech. Nadvládu těchto zemí přerušila pouze v roce 2000 Kanada.