Nevydařený druhý poločas. Fotbalistky v přípravě vysoko prohrály s Austrálií

• 0
Nadějný výkon i výsledek vzal po poločasové pauze za své. České fotbalistky na úvod přípravného turnaje Cup of Nations v Austrálii podlehly v Gosfordu domácímu týmu 0:4.

„V prvním poločase jsme měli velkou šanci, kdy jsme mohli vstřelit branku. Bohužel vstup do druhé půle nám vůbec nevyšel, rozhodl první rychlý gól, pak druhý. A už jsme neměli sílu a kvalitu s tím něco udělat,“ řekl trenér Karel Rada.

„Možná na nás padla i únava po cestování, dáváme se dohromady, není to ideální.“

Ženský fotbal tu zažívá boom, chceme překvapit, hlásí Chlastáková z Austrálie

České fotbalistky si v úvodní půlhodině vytvořily několik slibných šancí. Ve 26. minutě vystřelila zpoza vápna nebezpečně obránkyně Anna Dlasková, ale gólmanka Arnoldová míč vyrazila na rohový kop.

Ještě větší příležitost měla Jitka Chlastáková, která šla sama na branku, ale míč nakonec netrefila ideálně. Solidní první půli z českého pohledu uzavřela Michaela Khýrová, avšak ani její povedená střela v síti neskončila. Blýskla se opět australská gólmanka.

Po změně stran už byl na hřišti zejména jeden tým - domácí. Česká defenziva nestíhala. Dva góly vstřelila Hayley Rasová, další přidala Sam Kerrová, hráčka Chelsea. Skóre uzavřela v 84. minutě trefou z rohového kopu kapitánka Clare Polkinghorneová.