Bulharsko (v bílém) dává gól Maltě.

Bulharsko (v bílém) dává gól Maltě. | foto: Reuters

Dánsko porazilo Arménii, ale druzí jsou v „české“ skupině Bulhaři

• 14
Bulharští fotbalisté se přiblížili postupu do baráže o mistrovství světa 2014. Na Maltě vyhráli 2:1 a na druhém místě tabulky "české" kvalifikační skupiny B mají jednobodový náskok na třetí Dánsko a dokonce čtyřbodový náskok na Rosického, Čecha a spol.

Hůř než Česko jsou na tom už jen Malta a Arménie, která prohrála 0:1 právě s Dánskem. Jediný gól zápasu vstřelil dvacet minut před koncem Agger, jenž se trefil z penalty.

Dánsko výhrou oplatilo Arménii vysokou porážku 0:4 z jara a stále drží naději na postup. Jeho zbylými dvěma soupeři jsou Itálie a Malta.

Vítězství pro Dánsko zařídil kapitán a stoper Agger proměněnou penaltou ze 73. minuty. Před ní domácí bek Harojan fauloval Fischera a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Arménie doma prohrála všechny čtyři dosavadní zápasy.

Bulharsko tentokrát mělo s Maltou mnohem více problémů než při domácím březnovém utkání (6:0), přestože ho na stadionu v Ta'Qali poslal do vedení už v deváté minutě krajní bek Dimitrov.

Domácí outsider byl po pauze blízko vyrovnání, Schembri však trefil jen brankovou konstrukci. V 59. minutě sice zvýšil bulharský záložník Gargarov, ale Malta zápas přeci jen zdramatizovala poté, co dvanáct minut před koncem snížil Herrera.

Bulhaři, kteří přivítají český tým na závěr kvalifikace 15. října, ale už těsný náskok udrželi.

Arménie - Dánsko 0:1