Momentka z utkání Brno - Mladá Boleslav ve finále Tipsport Cupu na Maltě.

Momentka z utkání Brno - Mladá Boleslav ve finále Tipsport Cupu na Maltě. | foto: Erno Lelkes

Turnaj na Maltě vyhrála Boleslav, Baník prohrál duel o bronz na penalty

• 4
Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli kromě tuzemské části zimní ligy i následný turnaj na Maltě. Ve finále porazili brněnskou Zbrojovku po penaltách, stejný způsob určoval vítěze i v duelu o třetí místo: ten zvládla Dunajská Streda lépe než Baník Ostrava. Oba zápasy skončily v základní hrací době 1:1.

Mladá Boleslav nastoupila bez záložníka Marka Matějovského, který si v sobotním semifinále s Dunajskou Stredou přetrhl achilovku a čeká ho několikaměsíční pauza. Ale i bez zkušeného záložníka se v nastavení prvního poločasu ujala vedení zásluhou Tomáše Wágnera.

„S Márou si voláme každý den. Je po operaci a vypadá optimisticky, což mě těší. Bavili jsme se o návratu, jsem přesvědčen, že se v létě vrátí. Je na nás, abychom mu vybojovali solidní vstup v létě a mohl si třeba zahrát poháry. Slíbil jsem mu, že se o to pokusíme,“ řekl klubové televizi mladoboleslavský trenér Jozef Weber.

Brno však po přestávce vyrovnalo díky brance Adama Fouska a o vítězi musely rozhodnout penalty, v nichž Mladá Boleslav uspěla 4:3.

Zimní klání čtyř mužstev se na Maltě odehrálo podruhé, loni se finále vydařilo právě Zbrojovce. Boleslav kromě závěrečného turnaje ovládla i tradiční česko-slovenskou část, které se účastnilo šestnáct týmů.

Boleslav přišla na Maltě i o talentovaného Davida Pecha, který po faulu musel hned v úvodu finále střídat. „Jsem rozčarovaný z tohohle utkání. Bída, humus, slabota, otřes. Mrzí mě, že jsme to utkání vůbec hráli. Soupeř to samozřejmě pojal tak, že chtěl vyhrát. Spousta osobních soubojů, faulů, zranění hráči. Neviděl jsem nic, co by mě potěšilo,“ řekl Weber.

„Když budeme v přípravě dělat takové zákroky a lámat si nohy, tak budou zranění hráči. V tuhle chvíli je mi jedno, jestli jsme vyhráli, nebo prohráli. Na začátku jarní sezony 15. února ten hráč nebude hrát, to je celé. Jinak organizace turnaje perfektní. Za to, že se nám přihodila zranění, organizátoři nemohou,“ dodal Weber.

Také utkání o třetí místo musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých Ostrava nestačila na Dunajskou Stredu. Baník prohrával od 56. minuty po brance Erica Davise, o vyrovnání se postaral střídající Tomáš Smola. V penaltách pak Slezané prohráli 4:5.

Tipsport Malta Cup - finále:

FC Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:1)pen. 3:4

Branky: 61. Fousek - 45+1. Wágner. Rozhodčí: Zammit – Spiteri, Portelli. ŽK:54. Sedlák, 62. Fousek - 33. Křapka, 75. Hönig.

FC Zbrojovka Brno Šustr – Bariš (90. Ševčík), Šural, Čermák, Kotula – Pachlopník (46. Dreksa), J. Sedlák (71. Jurásek), Hladík (46. Eismann), Krška (56. Šumbera) – Fousek (63. M. Sedlák), Přichystal (56. M. Vintr)

FK Mladá Boleslav 1. poločas: Mikulec – Křapka, Jakub Klíma, Pudil, Fulnek – Hubínek – Pech (5. Hampl), Budínský, Hönig – Jiří Klíma (13. An Jae Jun), Wágner

2. poločas: Mikulec – Douděra, Jakub Klíma, Mazuch (77. Hubínek), Rudzan – Tataev, Hubínek (72. Provazník) – Hönig (78. Grigoryan), Budínský, An Jae Jun – Wágner (76. Blazko).