Brno - Zlín 0:0, remíza stvrdila domácí pád, hosty držel brankář Dostál

• 4
Brněnští fotbalisté po jediné sezoně opouštějí nejvyšší soutěž. Po remíze 0:0 se Zlínem v posledním utkání ligové nadstavby končí poslední.

Zase nedali gól, což byla jejich bolest posledních týdnů. Zlín držel výborným výkonem brankář Dostál.

Zbrojovka přitom po podzimních 16 kolech měla desetibodový náskok na tehdy poslední Pardubice. V dubnu místo odvolaného trenéra Richarda Dostálka přišel Martin Hašek, jenž zažil vítěznou premiéru. Ve zbylých osmi kolech ale jeho svěřenci už nevyhráli. „Sezona skončila, s ní i moje smlouva. Úlohu záchrany jsem nesplnil a uvidíme, co bude dál,“ řekl na tiskové konferenci Hašek.

ONLINE

Utkání sledujeme minutu po minutě.

Brno neskórovalo v pátém z posledních šesti kol. Sestup neodvrátil ani útočník Jakub Řezníček, s 19 góly druhý nejlepší střelec ligové sezony. „Koruna Krále střelců byla až na druhém místě. V první řadě jsem chtěl přispět k záchraně, ale jarní část sezony jsme zmrvili,“ prohlásil Řezníček.

Klíčové utkání začali lépe domácí a už ve čtvrté minutě měli vyloženou šanci k otevření skóre. Alli našel ve vápně nabíhajícího Faltu, jehož střelu brankář Dostál vytáhl nad břevno. „Byla to asi největší šance zápasu. Dát z ní gól, vypadalo by to jinak,“ podotkl Hašek.

Duelu dále dominovala spíše defenziva, ani jeden tým nechtěl případnou chybou posadit soupeře na koně. V 19. minutě se do zakončení dostal Řezníček, ale po přihrávce Texla svůj nadstavbový střelecký půst neprotrhl.

Hra se přelévala ze strany na stranu, Zlín se dostal do zakončení zásluhou Fantiše, jehož střelu nejprve zblokovala ve 27. minutě brněnská obrana na roh a o dalších pět minut později ji chytil Berkovec. Ve 34. minutě spálil domácí Hladík druhou vyloženou šanci Zbrojovky, když zblízka přestřelil, ve 40. minutě vyrazil Dostál dělovku Hrabiny.

Druhá půle začala velkou šancí Zlína, po brejku vystřelil z hranice šestnáctky Hrubý, jenže Texl v posledním momentu ránu zblokoval. Brno ale muselo k záchraně gól dát, v 55. minutě však Dostál chytil prudkou hlavičku Řezníčka. „Jsem rád, že jsem pomohl k remíze, ale musím ocenit celé mužstvo, jak to zvládlo,“ poznamenal Dostál.

Tlak Brna postupem času gradoval. Na hrotu se bil o pozice a gól Řezníček, tvrdě vypálil opět Hladík, Alli se pokusil driblinkem zdolat pevnou obranu Zlína, jíž kraloval gólman Dostál. Do náporu Zbrojovky přišly brejkové šance Zlína, jednu vyloženou zazdil Silný, ale mrzet ho to nemuselo.

Zlínští bodovali ve třetím kole po sobě a se 13 nerozhodnými výsledky se stali remízovými králi ligy. Baráž s Vyškovem rozehrají ve čtvrtek doma, o tři dny později je čeká venkovní odveta. „Taktiku jsme podřídili tomu, abychom bodovali, což se povedlo. Ale úleva to pro mě bude, až zvládneme baráž,“ konstatoval kouč Zlína Pavel Vrba.

Brno doma v lize vyhrálo jen čtyři zápasy v sezoně a se 17 z celkových 33 bodů tam bylo nejhorším týmem soutěže. Naopak Zlín byl nejslabším venkovním mužstvem, získal tam jen 11 z celkových 34 bodů.