Teplice - Ostrava

Teplice - Ostrava - Tepličtí fotbalisté porazili v předehrávce 30. kola Ostravu 2:0. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Tepličtí o vítězství rozhodli už do přestávky

• 6
Teplice - Teplické hlavičky po Doležalových přímých kopech dostaly Ostravu na kolena už v prvním poločase. Domácí fotbalisté v utkání předehrávaného 30. kola vedli po půlhodině už 2:0 po gólech Saboua a Fenina a v dalším průběhu mohli přidat další. Loňský mistr vůbec nestíhal, většího přídělu ale zůstal ušetřen.

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Na teplických Stínadlech se hrálo teprve několik minut, ale už bylo jasné, kdo má větší motivaci v utkání vyhrát. Domácí tým hrál s chutí, hráči nešetřili pohybem při napadání ostravské rozehrávky.

"Utkání jsme zvládli, přestože jsme po prohře s Libercem byli hodně smutní. Bylo dobře, že dnes jsme podali tak dobrý výkon, a já za to chci hráčům poděkovat," řekl trenér Vlastislav Mareček. "Musím pochválit Pavla Verbíře, zahrál excelentně."

Hosté už zkoušeli nové složení pro podzim, a tak dostal od první minuty šanci mladíček Joukl, ale ve své premiéře působil poněkud vyděšeně - podobně jako řada mnohem zkušenějších opor.

Všechno začalo už v osmé minutě, kdy Teplice zahrávaly z pravé strany trestný kop v době, kdy byl ošetřován Kaufman.

Jenže i v deseti dokázali Baník dostat do úzkých: Doležal poslal míč přesně na Sabouovu hlavu a domácí záložník potvrdil pověst jednoho z nejlépe střílejících hráčů.

Možná, že obvykle by se Baník pustil do svého soupeře zhurta, ale dnes dlouho připomínal školáky na květnovém výletě. Tepličtí dominovali na všech postech, a když jejich hru ještě oživil střídající Fenin, zdálo se být otázkou času, kdy Ostravu dorazí.

Po průniku Maška ještě dokázal v 18. minutě Feninovi zabránit ve skórování skluzem Klimpl, ale brankář Vašek takovou oporou rozhodně nebyl. V 29. minutě přišel z pravé strany další Doležalův centr, ostravského gólmana přeskočil vzrůstem nevelký
Fenin a zvýšil na 2:0.

Domácí ani za dvoubrankového vedení neustoupili od aktivní celoplošné hry a jejich výkon se divákům líbil.

Hostující kouč Jozef Jarabinský na rozdíl od kolegy neměl co na výkonu svého mužstva chválit. "Byl znát rozdíl ve výkonu týmu, který hraje o Ligu mistrů, a mužstva, které už je hodně zdecimované zraněními," povzdychl si ostravský trenér.

Další Maškova šance před poločasem sice zůstala nevyužita, ale po přestávce přišly další: Verbířova dělovka skončila nad, rána střídajícího Szaba zase mimo a další Verbířův pokus v jasné šanci také mezi tyčemi neskončil.

Hosté po hodině hry přece jen zvedli hlavu, jenže s výjimkou nepříjemné Zavadilovy střely z otočky, po níž skončil míč v Poštulkově náruči, se k ničemu nedostali.

"Nezahrály ani opory, ale už musíme sahat opravdu někam, kam bychom za normálních okolností nesáhli. Někteří hráči ještě potřebují na podobnou šanci čas,"
řekl nekonkrétně na adresu mladíků v ostravské sestavě.

Tepličtí měli před koncem zápasu několik stoprocentních šancí, ale zavzpomínali na minulé zápasy a Verbíř, Mašek i Fenin střelecky naprosto selhali.

Matematika před posledním kolem je jasná: se Slavií mají Teplice horší vzájemné zápasy, s Olomoucí naopak lepší.

Dobře by pro ně dopadla i případná minitabulka tří klubů, k níž může dojít v případě rovnosti bodů. Aby se postupovalo podle minitabulky, musely by ale Teplice i Slavia v posledním kole remizovat a Olomouc současně vyhrát.

"Tým bude v sobotu na Letné připraven tak, aby získal tolik bodů, které nám zaručí evropské poháry," uzavřel Mareček.

TEPLICE - OSTRAVA 2:0 (2:0) podrobnosti
Góly: 8. J. Sabou, 29. M. Fenin
Góly:
Sestavy: T. Poštulka - J. Kaufman (16. M. Fenin), P. Krmaš, M. Klein, V. Ryška - M. Doležal, J. Sabou, P. Benát, P. Verbíř (90. P. Abanda) - J. Mašek, E. Rilke (66. O. Szabo)
Sestavy: P. Vašek - R. Látal, P. Besta, M. Klimpl, P. Tomašák - P. Joukl (80. V. Mišinský), D. Bystroň, P. Zavadil, P. Cigánek, F. Metelka (55. R. Slončík) - M. Papadopulos (46. L. Žůrek)
Náhradníci: P. Kolář, A. Rosa, J. Mareš, W.H. Sunsing
Náhradníci: M. Raška, Z. Staněk, J. Dvorník
Žluté karty: 12. J. Sabou, 24. J. Mašek
Žluté karty: 45. P. Zavadil