Teplický kouč Bílek si myslí, že skončil

Blšany - Ligové loučení vyšlo v severočeském derby Blšany - Teplice lépe domácím fotbalistům. Ti potvrdili dobrou formu ze závěru soutěže, naopak hosté pokračovali v nevýrazných výkonech a odešli poraženi 1:3. "V obraně jsme udělali hrubé chyby, což bylo pro zápas rozhodující. Ve druhé půli jsme dali rychlý gól, ale vzápětí inkasovali a pak již bylo těžké za stavu 1:3 něco se zápasem udělat," kritizoval hostující kouč Michal Bílek.

Tepličtí fotbalisté působili sice v úvodu střetnutí fotbalověji, ale úspěch slavily důraz a bojovnost blšanských hráčů. Již v desáté minutě zahrál v tísni Voříšek ve vápně rukou a z nařízené penalty otevřel s jistotou skóre domácí kapitán Gedeon. Stálé nebezpečí pro brankáře Teplic Havla hrozilo po centrech z pravé strany, kterými své útočníky a nabíhajícího Velkoborského zásobovali především Gedeon a Tichota. Velkoborský však mířil hlavou stejně jako Bureš vedle.

Na druhé straně chytil Semeníkovu střelu Čech a ve 42. minutě mu pomohl po ráně Leitnera Drobný, který střelu podle hostí zachytil rukou, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Naopak po dlouhém autu se Sourada zbavil Kukola a potvrdil svou střeleckou formu z posledních dvou zápasů.

Již tři minuty po změně stran po nádherné kombinaci Frýdka s Verbířem snížil druhý jmenovaný, ale za dvě minuty chytrým přehozením nový kanonýr domácích Sourada získal Blšanům opět dvoubrankové vedení. "V obraně jsme udělali hrubé chyby, což bylo pro zápas rozhodující. Ve druhé půli jsme dali rychlý gól, ale vzápětí inkasovali a pak již bylo těžké za stavu 1:3 něco se zápasem udělat," kritizoval hostující kouč Michal Bílek.

Když Čech zmařil stoprocentní šanci Semeníkovi a zlikvidoval i tvrdou ránu Kolomazníka, skóre se již nezměnilo.

"V posledním zápase sezony jsme chtěli potvrdit zlepšenou formu a to se podařilo. Byť dnes Teplice měli více času míč na svých kopačkách, tak my jsme byli důraznější a měli kvalitnější koncovku což bylo rozhodující," komentoval zápas blšanský kouč Miroslav Beránek. Jeho konkurent už tolik důvodů k radosti neměl. "Měl jsem smlouvu do konce sezóny a úkol se probojovat do evropských pohárů, takže počítám s tím, že v Teplicích skončím," pronesl Bílek.

BLŠANY - TEPLICE 3:1 (2:0) hráno 25.5. 16:30 - podrobnosti
Góly: 10. P. Gedeon (pen.), 45. D. Sourada, 50. D. Sourada
Góly: 48. P. Verbíř
Sestavy: P. Čech - J. Vorel, J. Velkoborský, V. Drobný, I. Zbožínek - P. Gedeon, J. Sýkora (79. J. Zušťák), K. Tichota, J. Bureš - D. Sourada (69. R. Šelicha), R. Hogen (90. L. Michal)
Sestavy: R. Havel - D. Grlič - T. Kukol, Z. Rampáček, V. Leitner - M. Doležal (60. M. Kolomazník), M. Frýdek, P. Voříšek, P. Fousek - P. Verbíř, R. Semeník (68. R. Vágner)
Náhradníci: A. Chvalovský, L. Halama, M. Pazdera, M. Kufa, L. Zákostelský
Náhradníci: L. Macháček, P. Pokorný, M. Smola
Žluté karty: 8. K. Tichota