Boleslavského útočníka Tomáše Přikryla (vpravo) se chystá bránit Tomáš Břečka...

Boleslavského útočníka Tomáše Přikryla (vpravo) se chystá bránit Tomáš Břečka ze Slovácka. | foto: ČTK

Slovácko - Boleslav 2:1, rozhodla poslední minuta, obrat dokonal Havlík

• 14
Od čtvrté minuty prohrávali, ale fotbalisté Slovácka nakonec skóre otočili a Mladou Boleslav ve 21. kole porazili 2:1. Rozhodla poslední minuta, kdy se z přímého volného kopu trefil Marek Havlík.

„Pokud dáte gól v poslední minutě, je v tom taky trochu štěstí, ale tomu jsme šli naproti naší vůlí a byli jsme odměněni třemi body,“ radoval se Stanislav Levý, trenér Slovácka.

Jeho tým vstoupil do zápasu špatně. Hofmann poslal malou domů mimo dosah vlastního brankáře a zajistil Boleslavi roh. A domácí stoper znovu chyboval ve čtvrté minutě, kdy mu na polovině hřiště sebral míč Přikryl a dlouhé sólo zakončil přesnou technickou střelou.

Boleslav se poté zatáhla a přenechala aktivitu Slovácku. Hofmann mohl napravit své zaváhání, ale po standardní situaci hlavou bránu minul.

Po půl hodině hry mohl po Přikrylově přihrávce zvýšit Jánoš, ale sám před Hečou selhal a napálil jen domácího gólmana.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Boleslavské zahozená tutovka mrzela už ve 37. minutě, kdy z Havlíkova rohu vyrovnal hlavou Zajíc a zařídil Slovácku teprve druhý jarní gól.

Těsně před pauzou ještě Přikrylovu střelu z úhlu vyrazil Heča.

Ten měl práci i na začátku druhé půle, kdy Fabiánovu střelu vyboxoval na roh. Jánoš pak v krátkém sledu dvakrát pálil nepřesně.

Zápas potom dlouho nabízel jen boj mezi šestnáctkami bez šancí na obou stranách. Mladá Boleslav si v 78. minutě zkomplikovala situaci. Stoper Da Costa, který v minulém kole gólem zařídil domácí výhru nad Spartou, fauloval Zajíce a po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště.

Zajíc mohl vyloučení brzy potrestat druhým zásahem, jenže si špatně zpracoval míč a obrana ho stihla odzbrojit.

V poslední minutě se Slovácko přece jen dočkalo vítězné branky, když Havlíkův přímý kop zřejmě bez teče propadl až do brány.

„Z hlediska zápasu byly důležité standardní situace, kde jsme dvakrát propadli a proto jsme prohráli,“ konstatoval boleslavský kouč Martin Svědík.