Slávisté ztratili body s Jabloncem tradičně

• 1
Jablonec - Slávisté hráli šestadvacet minut proti deseti, ale bod za bezbrankovou remízu spíš získali. Domácí byli většinu zápasu lepší a měli i víc šancí, ale žádnou nedali. Hlavně proto skončil zápas těchto soupeřů tradičním výsledkem - remízou. Nerozhodně se hrálo popáté v řadě. Slavia vyhrála nad Jabloncem naposled v květnu 2001.

Slávisté po třech výhrách poprvé na jaře nedali gól. A v Jablonci k němu ani blízko neměli.

"Vezeme domů plusový bod a s tím jsem spokojen, ale naopak nespokojen jsem se hrou. Přechod dopředu byl špatný, na to jaký máme kádr, by měl být jiný," řekl slávistický kouč Josef Csaplár

Utkání minutu po minutě

Domácí od začátku hráli s větším nasazením, většinu prvního poločasu se hosté jen bránili. Hlavně po jejich levé straně König s Michálkem lehce procházeli, proto ještě
před přestávkou vyměnil kouč Csaplár nevýrazného Lukeše maďarským mladíkem
Józsim.

Na druhé straně slávistické zálohy si odbyl ligový debut šestnáctiletý Švec, který nastoupil místo potrestaného Pitáka.  Ani domácí nebyli kompletní, chyběl jim v minulém kole vyloučený Flachbart, ale soupeř jejich obranu příliš neprověřil.

První velkou šanci Jablonce měl Smíšek, kterému po individuální akci naservíroval míč Šenkeřík, ale brankář Slavie Černý včas vyběhl, zmenšil střelci úhel a jeho ránu zlikvidoval.

O dvě minuty promarnil Smíšek příležitost stoprocentní. Po centru za slávistickou obranou se zbavil Müllera, ale sám před Černým namířil půl metru vedle jeho branky.

Hosté se za polovinu dostávali sporadicky a na dostřel branky prakticky vůbec ne.

"Jsem spokojen s hrou, ale ne s výsledkem. Měli jsme stejně jako v Olomouci, vyhrát. Na šance vyzněl zápas 5:1, až do Smíškova vyloučení jsme byli herně jasně lepší. Jablonec je sice v tabulce dvanáctý a Slavia druhá, ale na trávníku rozdíl vidět nebyl," zhodnotil zápas jablonecký kouč Petr Rada.

Až po změně stran se hosté dostali do první, ale také poslední gólové šance. Tomáš Došek však z deseti metrů vysoko přestřelil. O dvě minuty později po rohu už odražený míč od Hochmeistera směřoval do sítě hostů, ale na brankové čáře stačil
odvrátit nebezpečí Latka.

Hra obou týmů se nevymanila z průměru, a nic na tom nezměnilo ani Smíškovo vyloučení.  V prvním poločase viděl útočník žlutou kartu, v 64. minutě nafilmoval pád a po druhé žluté byl vyloučen.

"Druhá žlutá byla spravedlivá, ale první karta za zakopnutí míče ne. Na Smíška se budu více zlobit za neproměněné šance, protože kdyby gól dal, tak by se Slavia musel tlačit více dopředu a hrálo by se nám lépe," dodal Rada.

Po vyloučení Šenkeříka a Flachbarta v minulých kolech tak potřetí za sebou
dohrával Jablonec v deseti.

Jenže Slavii nepomáhala ani početní převaha. Její tlak přišel až v poslední desetiminutovce, ale protože hostům chyběl důraz a především fotbalový nápad, k ohrožení Špitovy branky se v podstatě nedostali.

"Proti deseti se hraje špatně, ale je škoda, že jsme se proti oslabenému soupeři neprosadili v koncovce. Jablonec podal kvalitní výkon, nespokojen jsem hlavně s výkonem v ofenzivě," dodal Csaplár.

JABLONEC - SLAVIA 0:0 (0:0) zápas skončil - podrobnosti
Sestavy: M. Špit - R. König, R. Hochmeister, R. Hrotek, J. Svojtka (90. J. Nesvatba) - T. Michálek, O. Herzán, M. Kordula, J. Weber - Z. Šenkeřík (89. J. Laštovka), P. Smíšek
Sestavy: R. Černý - L. Došek, M. Latka, M. Müller, M. Zachariáš - M. Švec, R. Bejbl, V. Koloušek, M. Lukeš (37. G. Jozsi) - T. Došek (88. T.S. Jefferson Luis), P. Kuka
Rozhodčí: Dvořáček - Gulajev, Goňa
Počet diváků: 4000 (80% z kapacity 4 984 diváci)

Martin Latka ze Slavie dotírá na jabloneckého Zdeňka Šenkeříka.

Jablonecký útočník Zdeněk Šenkeřík uniká slávistickému obránci Lukáši Došekovi.

Jablonecký záložník Michal Kordula zastavuje akci slávistického útočníka Tomáše Doška.

Jablonecký útočník Zdeněk Šenkeřík se proti Slavii neprosadil, stejně jako ostatní. Utkání skončilo bez branek.

Jablonecký obránce Radek Hochmeister hlídá pozorně útočníka Tomáše Doška te Slavie.

Jablonecký brankář Michal Špit výkopem zakládá útočnou akci.