Slavia podlehla, k prohře Ostravy přispěl Galásek

• 7
Chotěbuz - Fotbalisté Slavie prohráli v přípravném utkání s Chotěbuzí 0:1. Jediný gól dostali z penalty. V Německu se nedařilo ani Ostravě, která podlehla v Norimberku vysoko 1:4. Proti svému někdejšímu klubu se prosadil Tomáš Galásek. Jen budějovičtí fotbalisté neprohráli, na trávníku Bielefeldu remizovali.

O zápasech Tipsport Cupu čtěte ZDE

SOBOTA:

Chotěbuz - Slavia 1:0 (0:0)
Domácí, pro něž byl souboj generálkou na první jarní ligový zápas, měli v úvodu převahu, ale do vyložených šancí se nedostávali.

Ani Pražané ale příliš brankáře neohrozili, před Lukášem Jarolímem stačil míč ukopnout na roh McKenna. Byli však častěji na polovině soupeře, což se domácím divákům nelíbilo.

Hned ve 47. minutě Rumun Radu nastřelil po zaváhání obrany Slavie břevno Vorlovy branky. Gólu se diváci dočkali v 51. minutě, když z penalty skóroval Munteanu.

Hned o minutu později mohl Jan Vorel vyrovnat,  ale po akci Šventa a Jandy dokázal McKenna střelu zblokovat. Čtyři minuty před koncem šli Švento s Jarolímem sami na branku, ale brankář Piplica jim radost pokazil.

"Hráli jsme teprve druhý zápas v zimní přípravě, přesto je to porážka naprosto zbytečná. Slibných příležitostí na skórování jsme měli dost," řekl pro klubový web slávistický trenér Karel Jarolíma. "Po takovém průběhu je škoda, že jsme nevyhráli, šance měli Hrdlička, Honza Vorel, Švento i Lukáš Jarolím."

Branka: 52. z pen. Munteanu. Diváci: 1984.
Sestava Slavie: M. Vorel - J. Vorel, Latka, Suchý (71. Aračič), Hubáček - Krajčík (69. Vácha), L. Jarolím, Švec, Švento - Gaúcho (46. Hrdlička), Janda (62. Necid). Trenér: K. Jarolím.

Norimberk - Baník Ostrava 4:1 (3:0)
Pro fotbalisty Baníku Ostrava skončila první vážnější zkouška v zimní přípravě debaklem. V Norimberku s prohráli s domácím ligovým týmem 1:4.

Přispěl k tomu i Tomáš Galásek, který právě na Bazalech začínal svou skvělou kariéru. Zkušený záložník nasměroval v 31. minutě do ostravské sítě přímý kop, navíc skvěle dirigoval hru domácích.

Také u prvního gólu byl český reprezentant. Jan Polák hned v první minutě tvrdě vystřelil a Slovák Klimpl srazil míč do vlastní branky. Druhý gól přidal hlavou slovenský záložník Greško, po poločase sice Mišinský snížil, ale poslední slovo měl Pinola z penalty, nařízené za Čoupkův faul na Slováka Vitteka.

Na domácích bylo znát, že jarní liga pro ně začne už za týden, zatímco Baník je teprve na počátku přípravy. Navíc musel trenér Večeřa nechat doma několik zraněných hráčů.

"Bohužel jsme neměli šanci nastoupit v optimálním složení, takže pro řadu mladíků to byla ohromná škola," řekl Večeřa. Gól v první minutě prý byl hodně nepříjemný. "Hráče jsme o přestávce v kabině uklidňovali, aby si z toho nedělali velkou hlavu, a po přestávce už to bylo lepší. Ale góly byly zbytečné," dodal trenér Baníku.

Branky: 1. vlastní Klimpl, 29. Greško, 31. Galásek, 59. Pinola z pen. - 52. Mišinský. Diváci: 2180.
Sestava Baníku: Buček - Hoffman, Klimpl, Besta, Čoupek - Rajtoral, Marek, Magera, Metelka - Böhm (46. Mišinský), Varadi. Trenér: Večeřa.

Bielefeld - České Budějovice 1:1 (0:0)
Budějovické mužstva odcestovalo do Německa pouze s 16 hráči, zbytek týmu doplněný o hráče B-Týmu nastoupí v neděli v rámci zimního turnaje Tipsport Cup proti Bohemians 1905.

Přesto se Budějovičtí svého soupeře, pro něhož byl duel generálkou před startem nejvyšší soutěže, vůbec nezalekli. Krátce po pauze dokonce dostal Budějovice do vedení po rychlém brejku střelou ze 14 metrů Ivo Táborský, ale za domácí srovnal z pokutového kopu po faulu na Vatu útočník Ahanfouf.

"S výjimkou prvních 20 minut, kdy byl Bielefeld lepší a hráči měli trochu respekt, jsme s nimi sehráli naprosto vyrovnaný zápas," řekl kouč jihočeského celku František Cipro.

Ten se rozhodl šetřit hlavní oporu jeho celku záložníka Karla Poborského. "Jeli jsme sem 11 hodin. Nemá cenu, aby sem v téhle fázi přípravy cestoval kvůli jednomu poločasu na hřišti. Raději jsme ho šetřili," prohlásil Cipro, který už dříve avizoval, že Poborský nezasáhne ani do utkání Tipsport Cupu.

Branky: 81. Ahanfouf z pen. - 47. Táborský. Diváci: 992.
Sestava Č. Budějovic: Filipko - Kladrubský, Homoláč (60. Peroutka), Horejš, Žižka (78. Pravda) - Hrbáč (70. Leština), Dvořák, Adamec, Plocek - Mrkvička, Táborský (85. Schön). Trenér: Cipro.

NEDĚLE

FK Jablonec - Bohemians Praha 0:1 (0:0)

Fotbalisté Jablonce prohráli i další přípravné utkání, tentokrát 0:1 s třetiligovým týmem Bohemians Praha. Do utkání hraném v Břízkách dnes trenér Petr Rada poslal naprosto odlišnou jedenáctku než tu, která v sobotu v Tipsport Cupu podlehla Hradci Králové.

Radu prohra hodně mrzela. "Zápas se hrál v silném větru, počasí mu příliš nepřálo, ale to nic nemění na tom, že jsme ho měli vyhrát. Měli jsme totiž hodně šancí, abychom ho dovedli k vítězství," zlobil se trenér po utkání. Radost měl alespoň z toho, že další duel na umělém povrchu nepřinesl žádné zranění.

Třetiligový soupeř vyhrál poté, co proměnil po hodině hry rychlý brejk, který zakončil Šisler.

Branka: 60. Šisler. Sestava Jablonce: Bobok - Flachbart, Vrabec, Hrotek, Rathauz - Peškár, Klapka, Pilař, Weber - Smíšek, Novotný. Trenér: Rada.