Olomoucký záložník Jan Vodháněl (vpravo) dotírá na Samuela Dancáka z Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

Olomouc - Mladá Boleslav 2:0, góly jen na začátku poločasů. Domácí dál neporažení

• 0
Sigma Olomouc ještě na jaře neprohrála. Po sérii šesti remíz dvakrát zvítězila, ve 24. kole Fortuna ligy porazila Mladou Boleslav 2:0. Ve třetí minutě daroval domácím vedení Ondřej Karafiát vlastním gólem, ze začátku druhé půle se pak trefil Lukáš Vraštil, který se vrátil po třízápasové pauze.

„Dnes byla naše defenziva lepší než ofenziva. Bylo evidentní, že hráči upozadili svoje ega a individuální výkony ve prospěch týmového úspěchu. Je to vítězství týmu, který se obětoval a pohlídal si to,“ řekl domácí trenér Václav Jílek na tiskové konferenci.

ONLINE

„Olomouc celkově velmi dobře bránila, byla lepší a vyhrála zaslouženě. Čekal jsem, že to bude oboustranně ofenzivnější zápas, ale nakonec to bylo spíš utkání o standardních situacích a brankářích,“ doplnil mladoboleslavský kouč Pavel Hoftych.

Olomouci vyšel vstup do utkání a už ve třetí minutě se dostala do vedení, když prudký centr Slámy z přímého kopu obránce Karafiát tečoval hlavou za záda vlastního brankáře Šedy. Sigma byla v úvodních 30 minutách mírně aktivnější, z čehož pramenila ještě nepřesná střela Breiteho z hranice vápna a Chytilovo zakončení z úhlu do boční sítě.

Poté se neujaly dalekonosné rány hostujícího Kubisty a domácího Vodháněla. Blízko k druhé brance Olomouce byl po signálu z rohového kopu Ventúra, jehož střelu z první zastavila až tyč Šedovy branky.

Stejně úspěšně, jako vstoupila Sigma do prvního poločasu, začala i po změně stran. Pojistku ještě nepřidal Sláma, jehož hlavičku vyrazil Šeda na roh. Z něj už ale Olomouc udeřila. Premiérovou ligovou branku v dresu Hanáků vstřelil hlavičkující stoper Vraštil.

Mladoboleslavský stoper Marek Suchý (vlevo) si kryje míč před Filipem Zorvanem z Olomouce.

„Klíčovou věcí jsou standardní situace. Když nepočítám penalty, tak jsme z nich před dneškem nevstřelili žádnou branku a jsem moc rád, že jsme si tím dnes pomohli,“ uvedl Jílek.

Poté převzali iniciativu Mladoboleslavští, ale po centrech se postupně neprosadili Tomič, ani Kubista s Jawem. Olomouckého brankáře Macíka pak nepřekonal ani Kušej, jehož pokus z voleje nezamířil mezi tři tyče.

V nastavení hlavičkoval střídající Škoda jen do středu branky a do náruče připraveného Macíka, který chytal v lize po zranění poprvé od loňského srpna.

„Macík se vrátil do branky pro nás v blbou dobu a zachytal výborně. Dal si do rukavic magnety a pochytal všechno, co jsme tam dnes měli,“ pochválil Hoftych slovenského gólmana.

Olomouc doma protáhla ligovou sérii bez porážky na osm duelů a nad Boleslaví zvítězila teprve ve druhém z posledních osmi zápasů nejvyšší soutěže.