Luboš Kozel, trenér fotbalistů pražské Dukly

Luboš Kozel, trenér fotbalistů pražské Dukly | foto: Michal Šula, MAFRA

Já a Slavia? O odchodu z Dukly neuvažuju, tvrdí trenér Kozel

• 25
"Lidi museli být se zápasem dramatickým až do konce spokojení," poznamenal trenér Luboš Kozel z pražské Dukly po těsném úterním vítězství 3:2 nad Brnem. "Ale to drama jsme z toho udělali sami a úplně zbytečně," dodal kouč, jehož svěřenci se o výsledek strachovali až do poslední minuty.

"Vždycky když jsme vedli o dvě branky, začali jsme hrát lehkovážně a nechali soupeře dát kontaktní gól. Taky jsme dělali obrovské chyby z hlediska týmového pojetí, navíc jsme špatně řešili slibné brejky," poznamenal dále vítězný trenér.

Co byste řekl k vydařenému prvnímu poločasu, po něm jste vedli 2:0?
Vyšel nám nástup a dali jsme rychle gól. Potom jsme pustili do hry soupeře, ale jeho ofenzivu jsme přečkali. A před přestávkou jsme chytře využili standardní situaci, kdy Néstor rychle rozehrál a Berger dal na dva nula.

Také začátek druhé půle byl z vaší strany hodně slibný.
Ještě lepší než ten vstup do zápasu. Hned z kraje druhého poločasu jsme měli dvě velké příležitosti, ale bohužel, neproměnili jsme je. Pak přišly ty chyby, o kterých jsem mluvil. Ale tvrdím, že herně jsme měli na to, abychom zápas rozhodli a nemuseli prožívat ty nervy v závěru. Góly mohli přidat dvakrát Pospěch a jednou Néstor. Na druhou stranu ale musíme uznat, že Brno hrálo velmi dobře.

Jak tedy tohle vítězství hodnotíte?
Vyhráli jsme a máme tři body. Ale úplně spokojený s tou výhrou nejsem a nejsou s ní spokojeni ani hráči. A to je jistě dobrý signál, protože si své chyby moc dobře uvědomují.

Utkání Dukla versus Zbrojovka Brno ve videoreportáži

Jak hodnotíte španělského útočníka Néstora, který byl u všech třech gólů? Na první dva přihrál a třetí dal sám nádhernou střelou do "šibenice" z dvaceti metrů.
Je mu teprve dvacet a fotbalové kvality už rozhodně má. Musí se ale hodně učit po taktické stránce, protože doma hrál něco jiného, navíc na umělé trávě. Takže si zvyká na poněkud jiný herní styl. Ale pohybově je dobře vybavený a individuální dovednosti má výborné. Zakončení levou nohou má znamenité, má na levačku bleskové navedení a těžko se brání.

Všiml jste si transparentu v hledišti "Luboš zůstaň!"? Měla to být reakce na spekulace o vašem případném odchodu do Slavie.
Takový ohlas fanoušků člověka potěší vždycky. Beru to jako ocenění práce, kterou jsem zatím v Dukle odvedl.

A jak to tedy s tím vaším eventuálním odchodem do Edenu vypadá?
To se bavíme opravdu jen v oblasti těch spekulací, nikdo mě neoslovil. Ale přesto musím říct, že tady na Julisce pracuju s fajn lidmi, kteří mi věří, našel jsem tu opravdu dobrou partu. Navíc tu mám na práci klid, což je pro trenéra strašně důležité. Zkrátka jsem tady spokojený a vůbec neuvažuju o tom, že bych odtud odešel.