Vojtěch Štěpán v dresu Olomouce střílí gól proti Bohemians.

Vojtěch Štěpán v dresu Olomouce střílí gól proti Bohemians. | foto: MF DNES

Prožíval muka. Pak olomoucký Štěpán zpečetil poháry

• 0
Stal se hrdinou Olomouce. Stejně tak mohl být i jejím katem. Fotbalový záložník Vojtěch Štěpán nastoupil do druhého poločasu závěrečného utkání se střížkovskými Bohemians a za stavu 1:0 stihl zahodit dva samostatné nájezdy. Kdyby hostující hráči vyrovnali, prožil by sprinter z Hané nejhorší zápas kariéry.

Jenomže místo toho praštil levačkou do míče a přišlo vysvobození.
"Říkal jsem si, že jestli dostaneme gól, tak to bude celé na mně. Pak se mi podařilo dát takovou branku, spadlo to ze mě a jsem strašně rád," oddychl si šťastný žolík.

S čím vás trenér poslal na hřiště?
Chtěl, abych hrál svoji hru, abych hrál hodně na ofsajdové hraně, dostával se do šancí a nějakou dal.

To se vám dlouho nedařilo - dvakrát jste neuspěl sám před brankářem.
Obě dvě situace jsem řešil úplně špatně. Těch patnáct minut bylo pro mě nejhorších.

Prožíval jste muka?
Bylo to hrozný. Přemýšlel jsem, co se všechno může stát, a že to bude celé na mně. Pak se mi konečně podařilo prosadit se.

A přišla velká úleva.
Samozřejmě. Je to hrozně krásný pocit.

Odehrál jste výborný zápas. Dal branku, na další přihrál. Takže ze smolaře se stal hrdina?
Jo, jo. (usmívá se) Za stavu 2:0 se už hraje dobře. Ze člověka všechno spadne, zvlášť po takovém gólu. Pak už to byl z mé strany dobrý zápas.

Při vaší nádherné trefě se zdálo, že jste zavřel oči a praštil do míče.
Dá se říct, že jo. Zkusil jsem narvat balon křížem a zrovna to sedlo levačkou. Dal jsem dva ligové góly a tenhle byl rozhodně hezčí.

Olomouc a poháry, to je spojení, které znělo před sezonou jako sci-fi. Už tomu věříte?
My jsme takové cíle vůbec neměli. Chtěli jsme hrát ve středu tabulky. Podzim vyšel dobře, na jaře jsme si řekli, že o ně hrát můžeme. Ale to byla spíše taková teorie. My šli zápas od zápasu a hráli jsme dobře. Je to super. Myslím, že jsme si za tím šli a poháry máme zaslouženě.

Během sezony jste se přitom těmto ambicím dlouho vyhýbali.
Nechtěli jsme to moc řešit. Samozřejmě, že na konci už jsme o poháry hráli, ale šli jsme krok za krokem a v tom byl asi největší úspěch.

Potřebovali jste pomoc Sparty, která vyhrála 3:0. Vnímali jste průběžný výsledek zápasu v Mladé Boleslavi?
Poprvé až o poločase, během utkání jsme to moc nevnímali. Člověk se soustředí hlavně na zápas.

Boleslav složil prvním gólem olomoucký odchovanec Roman Hubník. Pošlete mu bednu šampaňského?
Určitě Romanovi poděkujeme.

Oslavy budou bouřlivé?
To každopádně! Konec sezony jsme zakončili postupem do pohárů, já osobně navíc maturitou. Pro mě to byl týden snů. Oslavy potrvají dlouho.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37