TOHLE NEBYL DOBRÝ VÝKON. Příbramský trenér Morales diriguje své hráče. Ilustrační foto | foto: Michal Šula, MF DNES

Příbramští naříkali kvůli absenci Huni, Vachoušek si pochvaloval týmový výkon

• 7
Před týdnem obrali o body Ostravu, teď chtěli zaskočit dalšího favorita. Fotbalisté Příbrami ale v nedělní dohrávce 18. kola na Teplice nevyzráli, naopak tvrdě narazili a prohráli 0:3.

"Chyběl nám útočník Huňa," litovali hráči i trenér Morales po zápase.

Nejlepšího střelce aktuálního ligového ročníku postihly před utkáním střevní potíže. V útoku se tak o záchranu bojující Příbram musela obejít bez něj.

"Snažili jsme se ho nahradit, ale vůbec se nám to nepovedlo. Bylo pro nás strašně těžké hrát bez něj," naříkal po utkání dvaadvacetiletý Jan Kalabiška, který měl Huňu v útoku zastoupit. "V současné době stojí naše hra hlavně na něm, je pro nás hodně důležitý."

S tím souhlasil i trenér Massimo Morales. "Každý tým poznamená ztráta klíčových hráčů, ale to z naší strany nemůže být omluva. V prvním poločase jsme ještě s naším mladým týmem dokázali konkurovat, pak už dominovaly Teplice," uznal.

Bez Huni se Příbram nedokázala prosadit v útoku, jenomže propadla i v defenzivě. Tepličtí ofenzivní hráči hlavně ve druhém poločase dostávali hodně prostoru, domácí nebránili dobře ani standardní situace.

"U všech tří obdržených gólů chyběl z naší strany důraz," poznamenal příbramský brankář Aleš Hruška.

Jeho slova mimoděk potvrdil teplický záložník Štěpán Vachoušek, když popisoval pěkný třetí gól: "Stožický poslal do vápna krásný centr. Já už jsem byl ve vápně vlastně sám, takže jsem to měl docela lehké."

Teplický středopolař si pochvaloval, jak jeho tým dokázal s lehkostí překonat obávanou příbramskou obranu.

"Věděli jsme, že budou bránit a vyrážet do protiútoků, ale dokázali jsme se na to připravit. Především díky našemu týmovému výkonu byl druhý poločas zcela v naší režii," dodal Vachoušek.

Teplice se po vítězství posunuly na sedmé místo. Na druhou Spartu ztrácejí šest bodů. Naopak Příbram bude dál bojovat o záchranu. Na dvanácté příčce má devítibodový náskok na sestupové pozice.